Przejdź do treści

Wiadomości

Wrocław: Bógaty

  • 19 marca 2019 r.

“BÓGATY” hasłem tegorocznych rekolekcji. O indywidualnej relacji z Panem Bogiem Słowo głosił ks. Przemysław “Kawa” Kawecki, salezjanin.

Wielki Post tego roku rozpoczęliśmy zdecydowanie. W Środę Popielcową rozpoczęły się rekolekcje. Ks. Przemysław uświadomił nam, że to początek wojny z Szatanem, który będzie nas kusił tak samo, jak kusił Jezusa na pustyni. Będzie chciał, byśmy zaniechali naszych postanowień. Mówiliśmy o ich istocie. Mianowicie nie powinny one przynosić nam korzyści, nie mogą być dla nas wygodne. Przykładowo: “nie jem słodyczy - przy okazji schudnę”. Winny mieć dla nas większą wartość. Stanowić ofiarę dla Jezusa, która przysporzy nam trudu.

W trakcie trwania rekolekcji codziennie spotykaliśmy się na jutrzni, śniadaniu, adoracji. Usiłowaliśmy “być integra” – tak jak głosił nasz rekolekcjonista. Być jak Maryja, bł. Natalia Tułasiewicz, której życiorys poznaliśmy. W swoim życiu powinniśmy dążyć do realizowania swojego powołania, do podejmowania decyzji zgodnych z Bożą wolą wzorem bł. Natalii. Słowo “integra” z języka łacińskiego znaczy: nieskazitelny, kompletny, całościowy. Tacy mamy być w swoim życiu. Bez masek i kłamstw. Aby tak było, należy pamiętać o rozmowie z Bogiem, czyli naszej codziennej modlitwie. Modlitwie, która często spychana jest na koniec dnia, kiedy nie ma już na nią sił. “Czy zakochani spotykają się tylko w niedzielę? Czy rozmawiają ze sobą od czasu do czasu?” – pytał ksiądz Przemysław.

Na początku tej wielkopostnej drogi zostało zasiane w nas ziarno. Owe ziarno ma nas przemieniać nie dla nas samych, lecz dla naszego Zbawiciela, który czeka na nas na Gorzkich Żalach, Drodze Krzyżowej, a także w drugim człowieku. Zmieniajmy swoje serca w oczekiwaniu na ponowne przyjście Jezusa.

 

Autor

Karolina Ciebień

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij