Przejdź do treści

Wiadomości

Rumia: wiosenne kwinkwenium

  • 22 marca 2019 r.

„Umiejętność dialogu” - pod takim tytułem odbyło się kolejne kwinkwenium Inspektorii Pilskiej. W dniach 14–16.03.2019 r., w domu zakonnym przy Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi, zgromadziło się 14 współbraci kapłanów z ostatniego pięciolecia święceń.

Spotkanie rozpoczęliśmy w czwartkowy wieczór od czegoś dla ciała – wspólna kolacja z szybkim nadrobieniem zaległości salezjańskich, czyli co u kogo słychać w świecie salezjańskim. Kolejnym punktem pierwszego dnia było coś dla ducha – spotkanie z Panem w kaplicy domu zakonnego. Nieszpory, adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe powołania, słówko wieczorne ks. Adama Popławskiego SDB i potem spotkanie braterskie zakończyło pierwszy dzień naszego zjazdu.

Piątek rozpoczęliśmy od przeżyć duchowych – Eucharystii i jutrzni. Po śniadaniu i kawie, przyszedł czas na formację: najpierw spotkanie z Panią Anną Saletrą na temat „Dialog z osobami w wieku starszym”, potem z o. Andrzejem Bujnowskim OP, jednym z założycieli kultowego magazynu "RUaH", o „Kulturze jako narzędziu Nowej Ewangelizacji”. Po obiedzie kontynuowaliśmy nasze spotkanie z Panią Anną, ale już w miejscu jej pracy, czyli w Puckim Hospicjum św. Ojca Pio. Wieczorem dla chętnych była okazja, aby uczestniczyć w 15 kilometrowej drodze krzyżowej do 14 krzyży na terenie Rumi.

Sobota była dniem poświęconym zagadnieniom Ewangelizacji. Po Mszy i śniadaniu spotkanie z Panem Markiem Filarem dotyczące „Pracy ewangelizacyjnej z młodzieżą”, Nowej Ewangelizacji, a potem spotkanie z ks. Michałem Mejerem SDB – również dotyczące duszpasterstwa młodzieży, szczególnie w naszej Inspektorii. 

Ubogaceni spotkaniem we wspólnocie braterskiej każdy wrócił „do siebie”, aby wzrastać, dialogować, być z drugim człowiekiem i razem dążyć do świętości.

Autor

ks. Piotr Pączkowski SDB

Źródło

Udostepnij