Przejdź do treści

Wiadomości

Szczecin: ks. Leszek Zioła SDB Osobowością Roku 2018

  • 29 marca 2019 r.
ks. Leszek Zioła SDB
ks. Leszek Zioła SDB

Ks. Leszek Zioła SDB, Dyrektor Szkół Salezjańskich w Szczecinie, zwyciężył w plebiscycie "Głosu Szczecińskiego" w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" i uzyskał zaszczytny tytuł Osobowość Roku 2018.

Jak donosi Głos Szczeciński przedstawiciele wszystkich powiatów regionu zjechali się do Szczecina na uroczystą galę przyznania prestiżowych tytułów. Uroczystość odbyła się w Hotelu Dana. Wyróżnienia zostały przyznane w czterech kategoriach: biznes, kultura i sport, działalność społeczna i charytatywna oraz samorządność i społeczność lokalna. Plebiscyt odbył się na dwóch etapach: powiatowym i regionalnym.

Specjalnie powołana kapituła przyznała również nagrodę specjalną w postaci tytułu „Człowieka Roku”. Otrzymała go prof. dr hab. n. med. Barbara Dołęgowska za dokonania naukowe.

Ks. Leszek Zioła SDB został nominowany za: działalność wykraczającą daleko poza codzienne obowiązki, organizację. Jego praca skupia się przede wszystkim na systematycznej pracy z młodzieżą defaworyzowaną, z trudnościami wychowawczymi oraz ich rodzinami.

Zdjęcia


Udostepnij