Przejdź do treści

Wiadomości

Bogu niech będą dzięki!

  • 2 kwietnia 2019 r.

Sobota 16. marca w naszej seminaryjnej wspólnocie na Łosiówce była wyjątkowym dniem. Wówczas dziewięciu współbraci przyjęło posługę lektoratu.

Lektorat, do którego od dłuższego czasu się przygotowywaliśmy, jest dla nas pierwszym krokiem na drodze do kapłaństwa. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli nam nasi najbliżsi, którzy już od piątku przybywali do naszego domu, by następnego dnia razem z nami dziękować Bogu za dar powołania salezjańskiego. Ów dzień połączony z dniem wdzięczności rozpoczęliśmy od uroczystej jutrzni, a następnie udaliśmy się z zaproszonymi gośćmi na wspólny posiłek.

Każdy z nas przygotowujących się do bycia głosicielem Słowa Bożego, miał okazję, by oddać całą swoją posługę Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Eucharystii, którą poprzedzała adoracja, przewodniczył ks. Jarosław Pizoń sdb, Inspektor z Wrocławia. W swojej homilii podkreślił ważność relacji z Bogiem nie jutro, nie wczoraj, ale DZIŚ! Bo to dzisiaj jest ważne, to „dzisiaj jest dzień zbawienia”.

Podczas obrzędu ustanowienia lektorów zobowiązaliśmy się do tego, że będziemy pomagali biskupom, prezbiterom i diakonom w głoszeniu Słowa Bożego. We wspólnocie Ludu Bożego otrzymaliśmy szczególną rolę. Oprócz głoszenia wiary będziemy czytali słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym, będziemy wychowywali w wierze dzieci i dorosłych oraz przygotowywali ich do godnego przyjęcia sakramentów. Będziemy również głosili orędzie zbawienia ludziom, którzy go jeszcze nie znają.

Po spotkaniu z Bogiem w naszej seminaryjnej kaplicy udaliśmy się do auli, by posłuchać naszego chóru CANTICUM. Obejrzeliśmy tam również prezentację z życia naszej wspólnoty z ostatniego roku i udaliśmy się potem na pyszny obiad. Następnie zaprosiliśmy nasze rodziny na Misterium Męki Pańskiej do sali teatralnej i tak ten dzień w zasadzie dobiegł już końca.

Przyjęcie posługi lektoratu było dla mnie okazją, by jeszcze raz przyjrzeć się swojemu powołaniu i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy Słowo Boże jest żywo obecne w moim życiu? Czy potrafię się tym Słowem Bożym dzielić z innymi, a szczególnie z młodymi?

Za przygotowanie tego wydarzenia dziękujemy naszym współbraciom i najbliższym. Bóg zapłać!

Autor

kl. Piotr Leśnikowski SDB

Źródło

Zdjęcia

Udostepnij