Przejdź do treści

Wiadomości

Bądźcie szczęśliwi – dzień skupienia dla SMS Kraków

  • 11 kwietnia 2019 r.

We wtorek do naszego domu przybyli uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Uczestniczyli oni w Wielkopostnym Dniu Skupienia zorganizowanym już po raz drugi w naszym seminarium. Była to dobra okazja, aby młodzież oraz opiekunowie lepiej przygotowali się do nachodzących świąt Wielkanocy. 

Spotkanie rozpoczęło się od udziału w Misterium Męki Pańskiej – sztuce wystawianej przez kleryków. Przeżycie tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa opowiedziane poprzez przedstawienie teatralne, poruszające również temat relacji z najbliższymi, wywarło na młodych ludziach bardzo pozytywne wrażenie oraz skłoniło ich do refleksji nad swoim życiem. Kolejnym punktem programu była przerwa na drugie śniadanie, podczas której uczniowie szkoły mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz porozmawiać z klerykami. Bezpośrednio z jadalni nasi goście udali się do kaplicy gdzie mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

Najważniejszym momentem Dnia Skupienia była Eucharystia, której przewodniczył ksiądz inspektor Adam Parszywka SDB. Wygłosił on również kazanie, w którym podzielił się swoim doświadczeniem pracy z młodzieżą w Brazylii. Nawiązał również do Ewangelii podkreślając, że największym bogactwem i skarbem, którego nie można roztrwonić jest życie. Na koniec Mszy świętej życzył on młodzieży oraz nauczycielom, by byli ludźmi prawdziwie szczęśliwymi.

Podczas tego dnia nie mogło zabraknąć również elementu sportowego. Był nim mecz rozegrany między Salezjanami a reprezentacją Szkoły Sportowej. Dla kleryków była to dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z naprawdę mocnym rywalem. Dla uczniów natomiast był to moment doświadczenia Kościoła radosnego, któremu bliski jest los i życie młodego człowieka, Kościoła, który wychodzi na spotkanie tam, gdzie młody człowiek czuje się najlepiej. Cały dzień, mimo zgłębiania trudnych treści śmierci i Zmartwychwstania, upłynął zarówno młodzieży jak i Salezjanom w atmosferze radości i salezjańskiej otwartości.

Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, trenerom oraz uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego za otwartość i przybycie do naszego domu. Życzymy Wam owocnego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który jest źródłem prawdziwego szczęścia i oczywiście zapraszamy za rok.

FOTORELACJA

Zdjęcia: SMS Kraków

Autor

Tekst: Paweł Pełka SDB

Źródło

Udostepnij