Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjański Poznań - Duchem MOCny!

  • 16 kwietnia 2019 r.

Poznańskie wspólnoty salezjańskie dotrzymały słowa i kolejny raz zorganizowały Młodzieżową Drogę Krzyżową alejami Cytadeli. To już szósta edycja tego wydarzenia.

Oczywiście organizatorom nie zabrakło kreatywności. Hasło tegorocznej drogi brzmiało: Duchem MOCni! Jest ono nawiązaniem do zdania, które prowadzi cały Kościół w tym roku liturgicznym: „W mocy Bożego Ducha”.

Organizatorzy chcieli przypomnieć, że Duch, skoro nas prowadzi, to znaczy, że daje światło – rozświetla naszą drogę. Dlatego uczestnicy wydarzenia otrzymali żarówki, które miały uświadomić, że dzięki Duchowi możemy mądrze wybierać, świadomie decydować, odważnie podejmować życiowe wyzwania. Po prostu żyć w świecie, promienieć radością, bezinteresownie nieść pomoc drugiemu człowiekowi – dlatego w czasie trwania drogi krzyżowej tworzył się napis: "Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie". Uczestnicy spotkania rysowali też żarówki na swoim szlaku. Dzięki temu, nawet po zakończeniu wydarzenia, jego przesłanie będzie tam symbolicznie obecne jeszcze przez dłuższy czas.

Żarówki towarzyszyły zatem uczestnikom drogi krzyżowej w różnej formie. Przy każdej stacji była zapalana jedna i towarzyszyła idącym przez cały czas. Na koniec każdy otrzymał żarówkę z dobrym słowem. Mógł ten oryginalny prezent zabrać do domu i cieszyć się zapisaną treścią, świecić coraz jaśniej entuzjazmem, zapałem i radością dawania siebie innym. Wszystkie grupy salezjańskie organizujące to wyjątkowe wydarzenie, czyli Salezjańskie Duszpasterstwa Młodzieżowe i Akademickie (Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe Megafon, SDM LINA, Salezjański Wolontariat Misyjny, Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne, DA Don Bosco, uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich) oraz całe rodziny, a także ci młodzi ciałem i duchem, mogli poczuć jak wielką i niezwykłą tworzą wspólnotę. Świadomość, że obok nas jest drugi człowiek, staje się źródłem niegasnącej radości. To właśnie ona może zmieniać świat na lepszy! I tego kolejny raz nauczył nas SALEZJAŃSKI POZNAŃ!

Autor

Maria Grzebyta-Kropska

Źródło

Udostepnij