Przejdź do treści

Wiadomości

Bydgoszcz: spotkanie z Piotrem "Tau" Kowalczykiem

  • 25 kwietnia 2019 r.

Czas Wielkiego Postu stoi pod znakiem spowiedzi, rekolekcji i inicjatyw, w których głos miłującego Ojca rozbrzmiewa jeszcze bardziej niż na co dzień. Jedną z takich okazji stanowiło spotkanie ewangelizacyjne, podczas którego Bóg opowiedział o swojej miłości do człowieka przez historię życia Piotra Kowalczyka, kieleckiego rapera, znanego jako Tau.

Goście zebrani w Szkole Salezjańskiej w Bydgoszczy poznali między innymi historię pracy artystycznej rapera. Piotr bowiem na początku kariery scenicznej nagrywał płyty jako „Medium”, którego twórczość przyniosła mu wiele sławy i zaszczytów w ówczesnym środowisku muzycznym. Rosnąca sława, kolejne znaczące utwory, kontrakty nie przyniosły tylko radości, ale również wiele cierpienia i zniewoleń. Piotr wspinając tamten okres swojego życia podkreślił, że w jego życiu zagościło wiele demonów: depresja, alkoholizm, narkomania, szamanizm czy seksoholizm. Wszystko się zmieniło, gdy w jego życie zainterweniował miłujący Ojciec, wyrywając go ze szponów zła. Dlatego wielokrotnie z ust Tau padała zachęta do regularnej spowiedzi, Komunii Św. i odmawiania różańca. To dzięki nim stał się wolny i dziś głosi Dobrą Nowinę.

Choć przemiana jego życia zakończyła intratne propozycje płytowe, współpracę z wytwórnią i rosnącą sławę, to jednak podczas spotkania z twarzy Piotra nie znikał uśmiech i radość z dziecięctwa Bożego. Całą tę historię o której usłyszeli zebrani, doskonale oddaje nowa płyta pt.: „Egzegeza Pszczół”. Jest to swego rodzaju retrospekcja, która ukazuje nam Piotrka kilka lat wstecz i jego przemyślenia na temat swojego życia z tamtych dni. Spotkanie nie było jedynym miejscem, gdzie można było spotkać Tau tego dnia. Zaraz po nim w jednym z bydgoskich klubów odbył się koncert promujący najnowszy album.

Udostepnij