Przejdź do treści

Wiadomości

"Proszę Was o modlitwę" - krótka informacja Przełożonego Generalnego do Rodziny Salezjańskiej na świecie

  • 20 maja 2019 r.

Najdrożsi bracia i siostry z Rodziny Salezjańskiej na świecie!

Piszę do Was, aby podzielić się z Wami smutną wiadomością i ponownie zachęcić Was do złożenia Waszego życia i Waszej misji w ręce Jedynego Boga, w którym pełnego znaczenia nabiera każde wydarzenie: Boga Miłości i Jego Syna Jezusa Chrystusa, zmartwychwstałego Pana.

 

W drodze do Brazzaville (Republika Konga), gdzie udawałem się z wizytą do tej nowej wizytatorii, inspektor Afryki Zachodniej Francuskojęzycznej (AFO) poinformował mnie, że kilka minut wcześniej współbrat misjonarz ks. Fernando Hernández został okrutnie zamordowany, a ks. Germain Plakoo-Mlapa mocno zraniony i znajduje się w szpitalu. Ks. Germain Plakoo-Mlapa towarzyszył jakiś czas temu ks. Césare Antonio Fernándezowi, zamordowanemu trzy miesiące temu.

Powodem tej tragedii jest zemsta. Istotnie, wydaje się, że dawny kucharz wspólnoty, który został zwolniony jakiś rok temu, wszedł w czasie obiadu z maczetą i dokonał swojej zemsty.

W okresie trzech miesięcy dwaj współbracia misjonarze z tej samej inspektorii stracili swoje życie. Módlmy się gorąco o powrót do zdrowia ks. Germaina, a także uleczenie ran, jakich doznała jego dusza, ponieważ musiało być dla niego bardzo trudne do zniesienia to wszystko, co przeżył w ostatnim czasie.

Drodzy Bracia i Siostry z naszej Rodziny Salezjańskiej, dzielę z wami wszystkimi ból, jaki dotknął rodziny tych współbraci, prosząc Was o modlitwę w tym dramatycznej sytuacji.

Nadal przeżywamy okres Wielkanocy i w tym okresie mogę jedynie przylgnąć i zakotwiczyć się w wierze w Pana, milczeć i modlić się, aby przemienił w życie i dobro afrykańskiego narodu i wszystkich ludów krew tych męczenników, przelaną  niewinnie w tak okrutny sposób.

Nasi współbracia ks. César Antonio i ks. Fernando bardzo kochali naród afrykański, młodych Afrykanów i ich rodziny, szukając zawsze ich dobra w imię Pana. 

Dzisiaj w naszej modlitwie wstawiajmy się za nimi, prosząc usilnie o zdrowie dla ks. Germaina i przebaczenie tym, którzy ich zaatakowali, jak to sam Pan uczynił.

Niech nasza Matka Wspomożycielka weźmie nas za rękę i poprowadzi do Boga Ojca. Ona nam towarzyszy i troszczy się o nas wszystkich, synów i córki, na tej ziemi.

W ten sposób chcę wyrazić nasze kondolencje i zapewnić o naszej bliskości ks. José Elegbede i współbraci z inspektorii AFO, bardzo doświadczonej tymi tragicznymi wydarzeniami.

Ksiądz Bosko w niebie nas nie opuści, drodzy Współbracia.

 

Serdecznie pozdrawiam w Panu i w Księdzu Bosko

Ks. Ángel Fernández Artime SDB

Przełożony Generalny

Brazzaville (Republika Konga), 17 maja 2019

Źródło
Udostepnij