Przejdź do treści

Wiadomości

Dzień Wdzięczności pod MOSTem

  • 30 maja 2019 r.

Tym, co dobre i piękne należy się dzielić, prawda? W takim razie ten artykuł naprawdę trzeba przeczytać. W kalendarzu powszechnym możemy znaleźć różne nietypowe święta, np. Dzień Kredki, Dzień Białych Skarpetek oraz Dzień Liczby Pi. Od jakiegoś czasu chcieliśmy mieć również taki jeden dzień w roku. Taki dzień, w którym podziękujemy Bogu w sposób szczególny za naszych rodziców i przy okazji spędzimy ze sobą trochę czasu, pokazując miejsca naszej codziennej formacji.

Przy zaangażowaniu wielu osób udało nam się doprowadzić nasze pragnienie do skutku. Ustaliliśmy dzień 18 maja 2019 roku jako najbardziej odpowiedni i nadaliśmy mu status Dnia Wdzięczności. Było to wyjątkowe, pierwsze tego typu spotkanie dla rodziców w naszym Duszpasterstwie. O szczegółach Dnia Wdzięczności słów kilka.

Od godziny jedenastej powoli przez drzwi stolarni zaczęli napływać goście – nasi rodzice. Można było zauważyć wśród nich pewną nieśmiałość i lekkie zakłopotanie, ale wszystko się rozpraszało podczas rozpoczynających się rozmów przy robieniu sobie kawy i nakładaniu integracyjnego ciasta na talerz. Po oficjalnym przywitaniu przez duszpasterza nastąpiła prezentacja struktury Duszpasterstwa i form aktywności dostępnych w nim w trakcie tygodnia. Chwilę rozluźnienia zapewniła także część artystyczna prezentująca zmagania uczestnika Milionerów, który dzięki doświadczeniom płynącym z zaangażowania we wspólnotę MOSTu znał odpowiedzi na najbardziej podchwytliwe pytania.

Sercem dnia była Msza święta odprawiona w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w intencji rodziców i Duszpasterstwa, której przewodniczył ks. Grzegorz Dłużniak SDB, a Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Hawrylewicz SDB. Po Mszy świętej wszyscy udaliśmy się na wspólny obiad. Następnie rodzice mieli okazję zwiedzić należące do Duszpasterstwa pomieszczenia i dzięki temu z bliska zobaczyć, gdzie ich pociechy się uczą, pracują, formują, służą innym – czyli jak sprawić, by czas dobrze wykorzystać. Część oficjalna zakończyła się konferencją księdza Grzegorza Dłużniaka SDB o integralnym wychowaniu św. Jana Bosko.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania był grill. Kiełbaska, szaszłyk i sałatka smakują zupełnie inaczej, gdy w tle rozbrzmiewają dźwięki gitary i słowa piosenek białodunajeckich. Chyba nie zrobię wielkiego nadużycia, jeśli powiem, że luźne rozmowy o sprawach przyziemnych i nie tylko trwały aż do godzin wieczornych. Mamy nadzieję, a na pewno mają ją nasi rodzice (bo apetyt rośnie w miarę jedzenia), że spotkamy się na kolejnym Dniu Wdzięczności za rok. Wszystkim zaangażowanym w to, by ten dzień wyglądał właśnie tak, jak wyglądał, serdecznie dziękujemy.

Autor

Patrycja Brożyńska

Źródło

Udostepnij