Przejdź do treści

Wiadomości

Kraków: czerwiec upłynął pod znakiem kapłańskich jubileuszy

  • 26 czerwca 2019 r.
Po lewej ks. Ignacy Ryndzionek, po prawej ks. Józef Marszałek.
Po lewej ks. Ignacy Ryndzionek, po prawej ks. Józef Marszałek.

Czerwiec upłynął w naszej wspólnocie bardzo świątecznie. W tym okresie mogliśmy świętować prymicje naszych współbraci, ale także obchodziliśmy jubileusze święceń kapłańskich księdza Józefa Marszałka i księdza Ignacego Ryndzionka.

Jubileusz księdza Józefa Marszałka
50 rocznica święceń kapłańskich to okazja do dziękczynienia Boga za dar powołania. Taką oto uroczystość przeżywaliśmy w naszej wspólnocie w czwartek 13 czerwca w Święto Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ks. Józef Marszałek dokładnie 50 lat temu przyjął święcenia kapłańskie. Poprzez swoją wytrwałą pracę stał się on ikoną naszego zgromadzenia, poświęcając całe swoje salezjańskie życie pracy z młodzieżą, prowadząc liczne grupy młodzieżowe. Najwięcej serca pozostawił on jednak w Oratorium Świętokrzyskim. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 7.00 rano. We Mszy świętej, której przewodniczył sam jubilat, kazanie wygłosił ksiądz Robert Wróblewski SDB, wychowanek jubilata z czasów oratoryjnych. W wygłoszonym słowie kaznodzieja przybliżył postać księdza Józefa, zwracając uwagę na jego bogate życie salezjańskie. Na pierwszym miejscu nasz jubilat postawił w swojej pracy akcent na katechezę, która stałą się dla niego momentem spotkania z drugim człowiekiem i Bogiem.

Tekst: M.S.

 

Jubileusz księdza Ignacego Ryndzionka
Świętowanie jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich rozpoczęło się w sobotę rano. Ksiądz Ignacy odprawił Mszę świętą, w której wzięła udział cała nasza wspólnota. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Piotr Przasmycki, który w skierowanym do wszystkich słowie podkreślił wiele zasług i dobra, które ks. Ignacy wyświadczył Zgromadzeniu i Kościołowi poprzez swoją wieloletnią posługę. Przypomniał on historię życia, powołania kapłańskiego i zakonnego księdza jubilata. W dużym skrócie przedstawił on drogę, jaką przebył ksiądz Ignacy od momentu przyjęcia święceń aż do dnia jubileuszu. Drugim bardzo podniosłym momentem świętowania była niedzielna Msza święta, której przewodniczył ksiądz Ignacy, a została ona odprawiona w kościele rektoralnym. Po rozpoczęciu Eucharystii wierni złożyli księdzu jubilatowi podziękowanie za posługę oraz życzenia od wspólnoty parafialnej. Podczas tej Mszy świętej kazanie wygłosił przełożony naszej wspólnoty ks. Adam Paszek. Skupił się on przede wszystkim na wątku kapłaństwa Chrystusowego, które wypełnia się również w posłudze ks. Ignacego. Po uroczystej Mszy nasza wspólnota wraz z najbliższymi krewnymi i przyjaciółmi księdza jubilata udała się do seminaryjnej jadalni, by przy wspólnym stole dalej radować się i świętować jubileusz 60-lecia kapłaństwa.

Tekst: Paweł Pełka SDB

 

Księżom jubilatom życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

Źródło

Udostepnij