Przejdź do treści

Wiadomości

Szkoła salezjańska z Konina konkurs "Do hymnu" wygrała śpiewająco!

  • 26 czerwca 2019 r.

W II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych "Do hymnu", Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie zajęła I miejsce w województwie wielkopolskim.

Są takie wydarzenia w życiu szkolnej społeczności, które na długo pozostaną w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli. Bez wątpienia jednym z takich momentów dla szkoły salezjańskiej w Koninie było zajęcie I miejsca w województwie wielkopolskim w II edycji ogólnopolskiego konkursu przeznaczonego dla szkół podstawowych, a organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadanie konkursowe polegało na wspólnym wykonaniu przez uczniów szkoły hymnu państwowego i dwóch pieśni hymnicznych. Uczniowie Salezjanki poradzili sobie z tym śpiewająco, wyrażając nie tylko swoją dumę narodową i zainteresowanie historią Polski, ale przede wszystkim niezwykłe umiejętności muzyczne. 9 maja br. w pięknie przystrojonej auli szkoły wybrzmiały: Mazurek Dąbrowskiego, Rota i Gaude Mater Polonia. Pieśni wykonane były przez 86 uczniów szkoły pod batutą dyrygentki chóru – Iwony Lewandowskiej.

W tym roku szkolnym w powyższym projekcie kulturalnym wzięło udział około 500 tys. uczniów z 250 szkół z całej Polski. Spośród 13 wyróżnień wojewódzkich, wręczonych podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 czerwca w Warszawie, jedno powędrowało właśnie do Salezjanki.

Gratulujemy I miejsca w Wielkopolsce i życzymy tej szkole dalszych sukcesów.

Autor

Katarzyna Wiedera

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij