Przejdź do treści

Wiadomości

„Łączy nas ks. Bosko” – półkolonie w Woźniakowie

  • 1 lipca 2019 r.
Półkolonie w Woźniakowie 2019
Półkolonie w Woźniakowie 2019

W podkutnowskim Woźniakowie, gdzie działa salezjańskie Oratorium im. Bł. Michała Rua, trwają półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży.

W dniach od 24 do 29 czerwca i od 1 do 5 lipca odbywają się w Woźniakowie letnie półkolonie. W dwóch pięciodniowych turnusach, organizowanych przez wspomniane oratorium, wypoczywa w sumie 330 osób w wieku szkolnym z terenu Kutna i okolic. W tym roku hasłem przewodnim zajęć są słowa „Łączy nas ksiądz Bosko”, nawiązujące do osoby świętego z Turynu – ks. Jana Bosko, patrona salezjanów. W swoim oratorium gromadził on osoby w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami życia oraz z różnorodnymi potrzebami moralnymi, duchowymi i intelektualnymi. Także półkolonie prowadzone od wielu lat w Woźniakowie łączą dzieci i młodzież z różnych środowisk, rodzin i o różnych umiejętnościach.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. W planie półkolonii są m.in. zajęcia integracyjne w grupach, konkursy, np. wiedzy o Kutnie, konkurs plastyczny pt. „Nasz bohater na 5” czy przedstawienie teatralne. Nie brakuje gier i zabaw, ulubionych chorągiewek, a także wyjazdu do Aquaparku oraz wycieczki – w pierwszym turnusie do Czerwińska nad Wisłą, w drugim do Niepokalanowa. Plan zajęć dopełnia codzienna modlitwa, słówko na dzień dobry, animacja muzyczna w kościele parafialnym oraz liturgia eucharystyczna na zakończenie każdego turnusu. Każdy uczestnik półkolonii otrzymuje na zakończenie nagrodę za udział – kolorową czapeczkę i worek termoaktywny z hasłem wypoczynku oraz pamiątkowy dyplom. Pragniemy podziękować wszystkim instytucjom i osobom, które dofinansowały lub wsparły rzeczowo letni wypoczynek.

Dziękujemy szczególnie: władzom Miasta Kutno, zarządowi Gminy Kutno, zarządowi Starostwa Powiatu Kutnowskiego (realizacja zadania „Kuźnia bohaterów – edukacja i służba” – zakup nagród o tematyce historycznej) oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wyrażamy także naszą wdzięczność wszystkim darczyńcom i wolontariuszom: Gospodarstwu Państwa Kuciapskich, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach, Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu T.D.J. Ozdowscy z Kutna, Salezjanom Współpracownikom z Woźniakowa a także wszystkim wychowawcom, animatorom i opiece medycznej salezjańskiego Oratorium im. Bł. Michała Rua, które w tym roku świętuje 20-lecie swojej działalności.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij