Przejdź do treści

Wiadomości

Jubileuszowy festyn rodzinny w Woźniakowie

  • 17 lipca 2019 r.

Klimat święta i radości dało się poczuć w niedzielę 16 czerwca w salezjańskim dziele w Woźniakowie. Wszystko za sprawą Sportowo – Rekreacyjnego Festynu Rodzinnego dla mieszkańców Kutna i okolic.

Wydarzenie wpisało się w jubileusz jednego ze stowarzyszeń, które wydaje się spiritus movens działalności na rzecz dzieci oraz młodzieży w Woźniakowie. Stowarzyszenie Oratorium im. bł. Michała Rua z Woźniakowa – bo o nich mowa – jest znane od lat mieszkańcom Miasta Róż i jego okolic. W tym roku podmiot ten świętuje jubileusz 20-lecie istnienia. Festyn poprzedziła liturgia Eucharystii z okolicznościową homilią kierownika Oratorium w Woźniakowie ks. Piotra Szlufika.

Po części duchowej uczestnicy festynu przy muzycznych rytmach strażackiej orkiestry dętej z Witoni przeszli na teren, gdzie odbywało się całe wydarzenie. Atrakcją imprezy był występ komiko-magika i baloniarza, szkoły tańca Street Dance Studio z Kutna oraz zespołu ludowego Leszczynianki. Odbyły się również konkursy z nagrodami i ulubiona salezjańska gra dla dzieci – chorągiewki. Uczestnicy festynu mieli możliwość skorzystania z kiermaszu Wydawnictwa Salezjańskiego i Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy, który również przeprowadził animację misyjną. Nie zabrakło także urodzinowego tortu, fotobudki i malowania twarzy. W strefie bufetowej goście mogli posilić się słodkościami - zjeść ciastko lub napić się kawy albo owocowych napojów. Ciekawą atrakcją była Strefa wspomnień, czyli namiot z kronikami oratoryjnymi. Na specjalnej tablicy uczestnicy mogli napisać swoje myśli, odpowiadając na pytanie: Za co lubię Oratorium? Najmłodsi chętnie korzystali
z dmuchanych atrakcji – dużej zjeżdżalni oraz bilarda nożnego. W trakcie festynu goście mogli też zobaczyć wnętrze oratorium, które po remoncie zyskało nowy blask i zagrać w tenisa stołowego oraz piłkarzyki.

Trwające od godziny 12.30 do 19.30 wydarzenie zgromadziło ok. pięciuset osób. Cieszył fakt obecności całych rodzin, dzieci i młodzieży oraz seniorów. Nie zabrakło również dawnych wychowanków „Oratorium Woźniaków” a nawet przedstawicieli oratoriów salezjańskich z Żyrardowa i Łodzi, z ul. Kopcińskiego.

Organizacja festynu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatu Kutnowskiego. Dziękujemy za ten gest życzliwości całemu zarządowi, który wspiera działalność Oratorium.

Pragniemy także podziękować salezjanom współpracownikom z woźniakowskiej parafii, wszystkim wychowawcom, animatorom i kandydatom, a także opiece medycznej Oratorium im. bł. Michała Rua, którzy jako wolontariusze pomagali w przeprowadzeniu całego wydarzenia.

 

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij