Przejdź do treści

Wiadomości

Spotkanie misjonarzy 2019

  • 29 lipca 2019 r.

W dniach 25-27 lipca misjonarki i misjonarze, którzy przebywają obecnie na urlopie w Polsce, spotkali się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

W spotkaniu wzięli udział: s. Helena Kamińska (Etiopia), s. Barbara Kiraga (Gabon), ks. Krzysztof Rychcik (Zambia), ks. Józef Kamza (Peru), ks. Ryszard Szczygielski (Madagaskar), ks. Paweł Dziatkiewicz (USA), ks. Jerzy Szurgot (Namibia), ks. Jan Bednarz (Egipt), ks. Jan Pytlik (Peru), ks. Andrzej Zdzieborski (Zambia), ks. Eugeniusz Wnęk (Zambia), ks. Józef Czerwiński (Malawi), ks. Henryk Tucholski (Kenia), ks. Jan Walenciej (Australia), ko. Krzysztof Gniazdowski (Mongolia).

Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą z okazji imienin ks. Krzysztofa Rychcika, inspektora prowincji zambijskiej, i ko. Krzysztofa Gniazdowskiego, misjonarza z Mongolii. W piątek, w ramach wspólnego spędzania czasu, misjonarze i misjonarki zwiedzili Stadion Narodowy i Muzeum Sportu i Turystyki.

Misjonarki i misjonarze pracują w salezjańskich placówkach misyjnych, gdzie prowadzą parafie, centra młodzieżowe, szkoły podstawowe, średnie i zawodowe oraz internaty. Mieszkają w różnych rejonach świata, od dużych miast, po wioski w buszu lub dżungli amazońskiej. Czas spotkania w Polsce to okazja do podzielenia się misyjnym doświadczeniem, nie tylko tymi radosnymi momentami, lecz także trudnymi.

Zdjęcia


Udostepnij