Przejdź do treści

Wiadomości

Oratorianie z Woźniakowa w Czerwińsku

  • 21 sierpnia 2019 r.

W dniach 27 lipca – 5 sierpnia w salezjańskiej placówce w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się kolejna edycja „Szkoły Animatora Oratorium”. Wśród uczestników była również obecna grupa ponad dwudziestu animatorów – wolontariuszy z Oratorium im. Bł. Michała Rua, które działa w podkutnowskim Woźniakowie.

Przez dziesięć dni odbywały się zajęcia teoretyczne i praktyczne w trzech stopniach. W tych czasie uczestnicy pogłębiali wiedzę religijną, znajomość św. Jana Bosko, idei oratorium i duchowości eucharystycznej. Uczyli się sztuki animacji czasu wolnego, pracy w grupie i z grupą, prowadzenia różnych zajęć animacyjnych oraz kształtowania własnej osobowości. Nie zabrakło też akcentów duchowych – codziennej modlitwy, liturgii mszy świętej, okazji do spowiedzi a także wspólnego przeżywania wieczystych ślubów zakonnych, złożonych przez trzech młodych salezjanów w sobotę, 3 sierpnia.

„Szkoła Animatora Oratorium” pozwala młodym ludziom rozwijać swoje pasje, chęć służby w szkołach i oratoriach salezjańskich oraz wychowywać siebie w sposób integralny. Prowadzona w Inspektorii św. Stanisława Kostki od przeszło dwudziestu lat szkoła wychodzi naprzeciw potrzebom świata młodych, którzy również chcą zaangażować się w różnorodną działalność na rzecz innych ludzi, a także pomóc salezjanom w prowadzeniu działalności w charyzmacie ich zgromadzenia.
Młodzi animatorzy z Woźniakowa mogli uczestniczyć we wspomnianym wydarzeniu dzięki wsparciu finansowemu Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Oratorium realizuje bowiem w tym roku z tym podmiotem zadanie pt. „Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją”. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij