Przejdź do treści

Wiadomości

Łosiówka: salezjanie opanowali Bieszczady

  • 16 września 2019 r.

Od 9 do 13 września nasza wspólnota seminaryjna przebywała w Ustrzykach Górnych na wyjeździe integracyjnym.

Wyjazd rozpoczęliśmy od odwiedzin współbraci w Przemyślu. Mieliśmy tam okazję wypraszać Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo błogosławionego Augusta Czartoryskiego na zbliżający się nowy rok akademicki.

Po dotarciu na miejsce zaaklimatyzowaliśmy się w naszych pokojach. Pierwszego wieczoru, planując wypady w góry, czekaliśmy z niecierpliwością na następny dzień, kiedy to mogliśmy wyjść na bieszczadzkie szlaki. Podczas pobytu zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczad: Tarnicę. Byliśmy na połoninie Wetlińskiej i Caryńskiej. Znaleźliśmy się też na granicy trzech państw: Słowacji, Ukrainy i Polski czyli na Krzemieńcu. Żaden nasz wypad w góry nie udałby się, gdyby nie piękna pogoda, którą zawdzięczaliśmy Panu Bogu. Podczas wyjazdu nie zabrakło spotkań inspektorialnych, wspólnego wyjazdu na grilla do Polany i dobrej zabawy.

Wyjazd zakończyliśmy w Miejscu Piastowym u błogosławionego Bronisława Markiewicza. Ugoszczeni przez Michalitów i Michalitki zgłębiliśmy historię tego ważnego miejsca dla rodziny salezjańskiej.

Niewątpliwie cały nasz wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję kiedyś wrócić w te cudowne miejsca.

FOTORELACJA
Zdjęcia: Damian Mackiewicz SDB

Autor

Piotr Leśnikowski SDB

Źródło

Udostepnij