Przejdź do treści

Wiadomości

Listy z Zambii – nasi podopieczni cz. 2

  • 19 września 2019 r.

Drodzy Dobrodzieje, mam na imię Emmanuel. Mieszkam w wiosce Kabwesh. Urodziłem się 25 grudnia 2003 roku. Mieszkam z ciocią i wujkiem, rodzice są w separacji. Czuję się zraniony i samotny. Urodziłem się jako drugi z dziesięciorga rodzeństwa. Mam dwóch braci i sześć sióstr. Jedno dziecko zmarło. Jestem szczęśliwy, że mogę mieszkać z wujkiem, ponieważ on zachęca mnie do nauki, lubi dawać mi mango i kukurydzę. Te dwa rodzaje jedzenia są moimi ulubionymi. Śledzę wiadomości, ponieważ chciałbym zostać policjantem. Dziękuję bardzo za wsparcie, którym nas otaczacie. Niech Bóg wam to wynagradza i zawsze hojnie błogosławi,  z poważaniem Emmanuel.

Drodzy Przyjaciele, jestem Doreen, uczęszczam do szkoły średniej Don Bosco. Obecnie jestem w 12 klasie. Jestem sponsorowana przez salezjanki. Mieszkam z mamą i małym bratem. Jedynie ona troszczy się o brata i o mnie, chociaż jest niezamężna. Kiedy jestem w domu,  zazwyczaj uczę się do egzaminu i wykonuję różne prace w gospodarstwie. Kiedy mam wolny czas, to czytam powieści i słucham muzyki, a to z powodu braku przyjaciół.

Mam na imię Patricia. Jestem sierotą i mam opiekunów, ale oni nie pracują, nie stać ich by opłacać czesne za szkołę. Są obecnie zaawansowani wiekiem, nie pracują na roli jak dawniej, dlatego nasza sytuacja jest trudna. Nasz dom jest w wiosce. Mogę uczyć się lub odrabiać lekcje nocą, a to duże wyzwanie. Dlatego piszę do Was ten list, byście zechcieli nadal wspierać mnie i innych w zdobywaniu edukacji. Jesteście moją nadzieją i inspiracją, bym się wykształciła. Jestem bardzo wdzięczna, że pomagacie ludziom w potrzebie. Pozostaję tu jako dziecko w potrzebie licząc na przychylny odzew. Z poważaniem Patricia, lat 15, klasa 10 szkoła średnia.

Drodzy, mam na imię Feiness. Mam nadzieję, że masz się dobrze. Chciałabym opowiedzieć, co lubię robić w szkole i w domu. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, chociaż nie jestem zbyt dobra z matmy i angielskiego, ale najbardziej lubię zajęcia z informatyki. Jeśli chodzi o sport, jestem bardzo utalentowana, szczególnie w piłce siatkowej i innych grach zespołowych, oprócz koszykówki. Jestem też dobra w lekkiej atletyce. W weekendy chodzę do kościoła i śpiewam na chwałę Panu, lubię z Nim być wiele czasu, chodzę nawet na spotkania modlitewne. Oto, co chciałam wam powiedzieć. Pozdrawiam, Feiness

Źródło

Zdjęcia

Udostepnij