Przejdź do treści

Wiadomości

Emocje piłkarskie na MINIPIM-ie we Wrocławiu

  • 26 września 2019 r.

W sobotę 21 września podczas rozgrywek piłkarskich na Polach Marsowych we Wrocławiu ministranci i lektorzy z różnych parafii naszej inspektorii walczyli o puchary oraz powierzali się Bogu w modlitwie.

Rozpoczęliśmy nasze spotkanie w kościele pw. św. Michała Archanioła, gdzie Eucharystii przewodniczył Ksiądz inspektor Jarosław Pizoń SDB, zaś kazanie do zgromadzonych chłopców wygłosił ks. Piotr Lorek SDB. Po końcowym błogosławieństwie spotkanie przeniosło się na wrocławskie Pola Marsowe, gdzie na poszczególnych boiskach rozgrywane były mecze pomiędzy drużynami w trzech kategoriach wiekowych – M1, M2, S oraz L. Pięknym akcentem tego spotkania, poza gorliwą rywalizacją o puchary między drużynami, był udział Byłych Wychowanków Salezjańskich, którzy pomagali w organizacji MINI PIMu.

Ministranci i lektorzy wraz z opiekunami, którzy wzięli udział w spotkaniu i turnieju, przyjechali z takich miejscowości i parafii: Lubin N.S.P.J, Środa Śląska, Sosnowiec, Wrocław Ch.K., Lubin J.B., Poznań Winogrady, Lubin M.B.Cz., Częstochowa, Wrocław M.A., Wrocław N.S.J. oraz Twardogóra.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem pucharów i dyplomów zwycięzcom oraz krótkim meczem pomiędzy reprezentacją salezjanów a Byłymi Wychowankami Salezjańskimi.

Relacja z rozgrywek sportowych dostępna jest w serwisie Youtube.

Miejsca w danych kategoriach:

M2
I – Lubin M.B.Cz
II – Lubin J.B.

M1
I – Środa Śląska

II – Lubin J.B.
III – Wrocław M.A.
IV – Lubin M.B.Cz

S
I – Lubin J.B.

II – Wrocław M.A.
III – Twardogóra

L
I – Poznań J.B.

II – Twardogóra
III – Wrocław M.A.
IV – Wrocław Ch.K.

Autor

ks. Mariusz Jawny SDB

Źródło

Udostepnij