Przejdź do treści

Wiadomości

Zakończyły się XXVII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej 2019

  • 26 września 2019 r.

Ceremonia wręczenia medali i pucharów zakończyła XXVII. Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w dniach 20–22 września 2019 r. w Łodzi. Przez trzy dni młodzi sportowcy rywalizowali w Łodzi w czterech dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym.

W niedzielę od rana na obiektach sportowych w całej Łodzi odbyły się finały w poszczególnych dyscyplinach, które wyłoniły finalistów. W południe w hali sportowej na Małachowskiego odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali oraz zamknięcia tegorocznych Igrzysk.

Teatr Bez Nazwy z Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi zaprezentował spektakl „Piątka” opowiadający o ostatnich chwilach życia młodych bohaterów z Poznania. Następnie wręczono puchary zwycięskim zawodnikom i drużynom, a każdy uczestnik Igrzysk otrzymał pamiątkowy medal.

– Dziękuję Wam młodzieży za szlachetną ,piękna jak i wzruszającą postawę, podczas wydarzeń sportowych, kulturalnych i religijnych. Chciałbym by każdy odniósł tu sukces, nawiązał przyjaźnie, sprawdził się jak smakuje porażka I zwycięstwo. Wszyscy jesteśmy zwycięzcami! Dziękuję ks. Andrzejowi Kurto i ks. Edwardowi Pleniowi. Na ich barkach spoczywał ciężar przygotowania i przeprowadzenia Igrzysk. Niech igrzyska trwają w waszych głowach, byście z radością powracali do tego co doświadczyliście w Łodzi. Zapraszam na XXXI Światowe Igrzyska w Niemczech – mówił prof. Zbigniew Dziubiński, prezes SALOS RP.

Zawodnicy walczyli także o specjalny puchar dla drużyny o najwyższych walorach sportowych i etycznych, który ufundował Prezydent RP Andrzej Duda, a puchar ten otrzymał SALOS WODNA ŁÓDŹ, zaś Puchar Fair Play Prezes PKOL Andrzeja Kraśnickiego powędrował do SALOS-u Dobieszczyzna.

Więcej zdjęć na stronie facebookowej XXVII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej 2019.

Fot. Piotr Drzewiecki

Autor

Piotr Drzewiecki


Udostepnij