Przejdź do treści

Wiadomości

Twardogóra: Dzień Wspólnoty Inspektorialnej

  • 31 października 2019 r.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę października w gościnnej Twardogórze spotkaliśmy się w gronie naszej inspektorialnej wspólnoty.

Obecność współbraci salezjanów, naszych rodziców, nowicjuszów z Kopca, Inspektorialnej Rady Młodych oraz miejscowej wspólnoty Salezjanów Współpracowników była jak co roku okazją do modlitwy, refleksji i świętowania.

Po kawie i ciastku w oratorium zgromadziliśmy się w sanktuarium u stóp Wspomożycielki Wiernych. Po przywitaniu przez ks. Krzysztofa Bucyka SDB program artystyczny na temat świętości przeżywanej na co dzień przedstawili nowicjusze. Ksiądz Jerzy Mikuła SDB w krótkiej refleksji powiedział nam o głębokiej relacji, która łączy salezjanów z rodzicami oraz zaprosił do modlitwy za siebie nawzajem. Mogliśmy też zobaczyć relację z ostatnich wczasorekolekcji dla naszych rodziców, które odbyły się w Tolkmicku. Z okazji 40-tej rocznicy powstania naszej inspektorii ks. Mariusz Jeżewicz SDB w krótkiej prezentacji przypomniał jej początki oraz najbardziej znane osoby i miejsca. W Eucharystii pod przewodnictwem ks. Inspektora Jarosława Pizonia SDB polecaliśmy tegorocznych jubilatów oraz zmarłych w tym roku salezjanów i rodziców.

Ostatnim punktem spotkania był obiad w szkole podstawowej i spotkanie przy stole. Dziękujemy wszystkim obecnym i zaangażowanym w przygotowanie tego dnia wspólnoty. Zapraszamy za rok!

Autor

ks. Piotr Lorek SDB

Źródło

Udostepnij