Przejdź do treści

Wiadomości

Kraków: uczciliśmy Niepodległą

  • 15 listopada 2019 r.

Są dni, które siłą wyróżniają się od codzienności. Nie inaczej było 11 listopada w naszej wspólnocie, kiedy na wiele sposobów uczciliśmy Niepodległą.

Pierwsza grupa współbraci rozpoczęła ten dzień bardzo wcześnie. Wyruszyli w górską wędrówkę, a ich wysiłek został nagrodzony pięknem widoków. Podejście z Żabnicy na Halę Boraczą i dalej na Halę Lipowską, wśród promieni słonecznych odbitych w bieli świeżego śniegu to coś absolutnie wyjątkowego o tej porze roku. Warto było!

Aktywnie wykorzystała dzień również nasza drużyna piłkarska. Stawiła się w pełnym składzie na starciu z reprezentacją seminarium księży sercanów, w ramach Kleryckiej Ligii Piłkarskiej. Pomimo tego, że mecz tym razem zakończył się dla porażką (2:3), spotkanie przebiegło w dobrej, świątecznej atmosferze.

Wieczór cała wspólnota spędziła razem. Uroczysta msza święta za Ojczyznę była najważniejszym punktem całego dnia. Niezwykle cenne są okazje, kiedy to bardziej doświadczeni współbracia dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podobnie było i tym razem, kiedy to ks. Jan Krawiec SDB wygłosił referat na temat pracy polskich salezjanów w czasie I wojny światowej oraz  po odzyskaniu niepodległości.

Całość świętowania zakończyła się wieczorem braterskim przy stole, połączonym ze śpiewem pieśni patriotycznych i konkursem na temat naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Autor

Michał Cebulski SDB


Udostepnij