Przejdź do treści

Wiadomości

Lubin: Szkoła Animatora Muzycznego i Medialnego

  • 2 grudnia 2019 r.

W dniach 15–17.11.2019 r. w Lubinie odbyła się Szkoła Animatora Medialnego. Dla dziewiątki młodych fanatyków fotografii warsztaty prowadził pan Artur Szczygieł, a nad całą naszą grupą czuwali ks. Bartłomiej Polański SDB oraz ks. Mariusz Jawny SDB.

Zajęcia warsztatowe rozpoczęliśmy już w piątek. Dostarczyły nam one dużą ilość teorii i przybliżyły technikę robienia zdjęć w trybie manualnym. W sobotę całą grupą udaliśmy się w plener, aby wykorzystać w praktyce zdobytą dzień wcześniej wiedzę. Każdy z uczestników miał czas, żeby uchwycić to, co jego zdaniem jest warte zapamiętania. Wszyscy robiliśmy sobie wzajemnie zdjęcia i bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy. Każdy miał bardzo dużo ciekawych pomysłów, żeby zdjęcia wyszły ładne, zabawne i zarazem były zrobione dobrze. Pan Artur cały czas udzielał cennych wskazówek, pomagał i bardzo chętnie odpowiadał na nasze pytania. Nauczyliśmy się jak poprawnie zrobić portret, zdjęcie w ruchu i jak wyeksponować to, co chcemy pokazać. Na popołudniowych zajęciach oglądaliśmy zrobione zdjęcia i analizowaliśmy, co jest dobrze, a co mogłoby być inaczej.

Patrząc z boku można było dostrzec między uczestnikami wieź, która się wytworzyła na tych warsztatach. Każdy był dla siebie miły i nie było osoby, która nie pomogłaby drugiej, gdy ta zwraca się o pomoc. Na pewno w jakimś stopniu grupa ta będzie utrzymywała ze sobą kontakt. Dla każdego Szkoła Animatora Medialnego była owocna, a efekty naszej pracy można zobaczyć na facebookowej stronie „Salezjański Portal Młodzieżowy”.

Aleksandra Bujak

 

15 listopada 2019 r. odbyła się również pierwszy raz w historii naszej inspektorii Szkoła Animatora Muzycznego, podczas której w Lubinie mogliśmy nauczyć się wielu nowych i przydatnych rzeczy.

Podczas trzech dni spędzonych wspólnie na warsztatach muzycznych mieliśmy zajęcia z panem Piotrem Łopacińskim, który dał nam bardzo dużo ważnych i potrzebnych wskazówek, dzięki którym możemy śpiewać poprawnie i się rozwijać. Oprócz tego dowiedzieliśmy się jak zrobić poprawnie rozgrzewkę oraz jakie mogą być negatywne skutki dla naszych strun głosowych, jeśli nie będziemy o nie dbać. Pracowaliśmy również z panem Jakubem Rezlerem, który nauczył nas śpiewu nowych pieśni oraz wykorzystał umiejętności gry na instrumentach niektórych uczestników, aby upiększyć wykon każdego utworu.

W trakcie tych trzech dni mogliśmy poznać nowe osoby, spędzić miło czas i nauczyć się nowych i bardzo ciekawych zagadnień, dzięki którym możemy rozwijać się w kierunku muzycznym.

Anna Baran

Źródło

Udostepnij