Przejdź do treści

Wiadomości

Wrocław: Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

  • 16 grudnia 2019 r.

Od kilkunastu lat wrocławscy salezjanie zapraszani są do udziału w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej. Odbywa się on w okolicy wspomnienia św. Mikołaja i jest jednym z etapów przypominających, że Boże Narodzenie tuż tuż.

Organizatorem spotkania jest położona na terenie parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Polskich Olimpijczyków. Od lat salezjanie przy niezwykle gromkim dopingu dzieci toczyli zacięte boje z rodzicami uczniów oraz nauczycielami.

W tym roku dołączyła ekipa” edukacja team” reprezentująca Urząd Miasta. Nasza drużyna zajęła IV miejsce sprawiając pozostałym mikołajkowy prezent. Reprezentację salezjanów tworzyli: ks. Bolesław Kaźmierczak, ks. Piotr Lorek, ks. Mirosław Łobodziński, ks. Grzegorz Dłużniak, ks. Bartłomiej Polański, ks. Mariusz Pupka. Po zmaganiach na parkiecie odbyło się sympatyczne spotkanie przy ciastku i kawie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku forma naszej drużyny wzrośnie i skuteczniej będzie nas reprezentować w tym świątecznym turnieju.

Autor

ks. Piotr Lorek SDB

Źródło

Udostepnij