Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjanie na świecie przed 28. Kapitułą Generalną

  • 22 stycznia 2020 r.

Przed 28. Kapitułą Generalną (KG28) Zgromadzenia Salezjanie Księdza Bosko zwołują konferencję prasową w celu przybliżenia placówek, na których pracują na całym świecie. Jej przedmiotem będą silne punkty, wyzwania, nowe możliwości i zagrożenia, z jakimi ma do czynienia Zgromadzenie w codziennym kontekście społecznym i kościelnym. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 stycznia 2020 r. przed południem (o godz. 11.00) w Siedzibie Generalnej Salezjanów na "Sacro Cuore" w Rzymie.

Przełożony generalny zgromadzenia ks. Ángel Fernández Artime będzie mówił o pracy salezjanów misjonarzy w różnych częściach świata i w różnych kontekstach religijnych, społecznych i kulturowych.

Będzie mu towarzyszył kard. Cristóbal López Romero, salezjanin, arcybiskup Rabatu (Maroko), który podzieli się swoim punktem widzenia i wiedzą dotyczącą pracy synów księdza Bosko w środowisku muzułmańskim, a także w Ameryce Łacińskiej, gdzie służył jako misjonarz, i w Hiszpanii – kraju, z którego pochodzi.  

Przy tej okazji będą również omówione cele i oczekiwania związane z 28. Kapitułą Generalną Zgromadzenia, która odbędzie się w dniach 16 lutego – 4 kwietnia w Turynie na temat: "Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?". Dlatego też będzie również obecny ks. Stefano Vanoli – kierownik KG28.

W roli moderatora konferencji prasowej wystąpi ks. Giuseppe Costa, salezjanin, dziennikarz, były dyrektor "Libreria Editrice Vaticana" (LEV).

Ci, którzy chcieliby otrzymać więcej informacji w tym względzie i otrzymać akredytację, mogą jeszcze napisać na adres: ans@infoans.org 

Źródło
Udostepnij