Przejdź do treści

Wiadomości

XI Turniej Duszpasterstw Akademickich Miasta Poznania o puchar Księdza Bosko

  • 6 lutego 2020 r.

25 stycznia 2020 r. w parafii p.w. św. Jana Bosko w Poznaniu po raz 11. odbył się Turniej Duszpasterstw Akademickich Miasta Poznania o Puchar Księdza Bosko. Turniej jest jednym z wydarzeń związanych z uroczystością księdza Bosko i odpustem parafialnym, który odbywa się na koniec stycznia.

Turniej, jak każdego roku, jest doskonałą okazją do integracji środowisk duszpasterstw akademickich Poznania oraz pomaga w spędzaniu czasu w duchu sportowej rywalizacji oraz modlitwy. Studenci rywalizując ze sobą na siatkarskich boiskach (sala gimnastyczna księży Salezjanów oraz zaprzyjaźnionego IX LO), zawsze pamiętali o zasadach fairplay oraz uśmiechu, który potwierdzał, że jest to pełne przyjaźni spotkanie.

Jak w każdym turnieju, tak również i u nas nie mogło zabraknąć zwycięzców oraz tych, którzy o to zwycięstwo powalczą za rok :)

I miejsce – gospodarze DA DON BOSCO (Salezjanie)
II miejsce – DA ROCH z parafii p.w. św. Rocha
III miejsce – DA GOŚCINIEC (Pallotyni)
IV miejsce – DA DOMINIKANIE
V miejsce – DA PLUS (Franciszkanie)

Podczas Turnieju nie zabrakło także słodkości i rodzinnej atmosfery. Szczególne podziękowania należą się proboszczowi parafii Salezjanów na Winogradach – księdzu Waldemarowi Kapuście oraz przełożonemu tej wspólnoty, księdzu Arturowi Rzepeckiemu, dzięki którym po raz kolejny turniej mógł się odbyć. Do zobaczenia za rok!

Autor

Waldemar Szczepankiewicz

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij