Przejdź do treści

Wiadomości

Lubin: świętowanie z księdzem Bosko

  • 10 lutego 2020 r.

31 stycznia był wyjątkowym dniem w rodzinie salezjańskiej – było to święto świętego Jana Bosko. Z tej okazji w naszej parafii pod wezwaniem właśnie św. Jana Bosko świętowaliśmy odpust.

Rozpoczęliśmy mszą świętą, której przewodniczył wikariusz ks. Piotr Lorek SDB z Wrocławia. Na mszy byli obecni również księża z parafii z Chocianowa oraz kierownicy oratoriów dwóch salezjańskich parafii z Lubina: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Oczywiście nie byłoby to po „salezjańsku”, gdyby na Eucharystii zabrakło oprawy muzycznej przygotowanej przez scholę i zespół oratoryjny. Po mszy była też chwila na modlitwę przed Panem Jezusem na adoracji, a po niej udaliśmy się do oratorium na dalsze świętowanie. W oratorium jako gospodarze przywitaliśmy naszych wyjątkowych gości: Oratorium z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, Oratorium św. Dominika Savio działające przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Oratorium św. Jana Bosko z Chocianowa. Każde z oratoriów przedstawiło, jak działa i jak wygląda ich formacja.

Po prezentacjach przyszedł czas na śpiew, tańce, zabawy i na rozmowę, która najlepiej się odbywa przy jedzeniu. Mówiąc o jedzeniu, mamy na myśli torty przygotowane przez Salezjanów Wspołpracowników działających przy naszym oratorium. Po słodkich doznaniach kubków smakowych rozpoczęliśmy quiz o księdzu Bosko, a po nim całą imprezę zakończyliśmy słówkiem naszej animatorki Patrycji Błaszkiewicz i otrzymaliśmy błogosławieństwo od 4 kapłanów reprezentujących różne wspólnoty salezjańskie. Ten wspaniały wieczór pozostanie w naszych głowach i sercach na długo. Sam ksiądz Bosko na pewno cieszyłby się z takiej radości oraz pogody ducha, jaką mieliśmy w dniu jego święta.

Autor

Aleksandra Małek

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij