Przejdź do treści

Wiadomości

Urodziny księdza Bosko na Winogradach

  • 10 lutego 2020 r.

Jest taki dzień w roku, na który cała nasza oratoryjna rodzinka czeka z utęsknieniem. W końcu takie urodziny może zorganizować tylko sam ksiądz Bosko. W tym roku imprezka odbyła się w ostatni dzień półkolonii zimowych, który był dniem otwartym dla wszystkich dzieci.

Każdy rok to odkrywanie nowych talentów księdza Bosko. Była już orkiestra księdza Bosko i byli iluzjoniści. Przyszedł czas na teatr i kuglarzy – w końcu Janek Bosko wiedział jak zdobywać młode serca. Ale zacznijmy od początku…

Wielkie świętowanie rozpoczęliśmy salezjańskim słówkiem ks. Piotra Marchwickiego SDB. Potem był czas wysyłania balonów prosto do SALEZJAŃSKICH OGRODÓW. Kiedy już balony z helem zniknęły nam z pola widzenia, radosnym marszem udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekała na małych przyjaciół ks. Bosko masa atrakcji. Był spektakl TEATRU DROGA, były animacje i pokaz kuglarski. Nie zabrakło animatorki na szczudłach i dużej ilości konfetti. Kluczowym punktem był oczywiście TORT – w tym roku w kształcie boiska z księdzem Bosko grającym w piłkę. Po słodkościach rozpoczęliśmy prawdziwą potańcówkę. Bawiliśmy się wyśmienicie. Animatorzy, wychowawcy, dzieci – wszyscy tworzyliśmy jedność, bo wszyscy jesteśmy księdza Bosko.

Autor

Anna Gadecka

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij