Przejdź do treści

Wiadomości

Kraków: troska o powołania

  • 11 lutego 2020 r.

W ostatnim czasie byliśmy z odwiedzinami w kilku naszych salezjańskich dziełach: w Pogrzebieniu (11/12 Stycznia), Oświęcimiu (11/12 Stycznia), Skawie (18/19 Stycznia) oraz w Przemyślu (25/26 Stycznia). Animowaliśmy tam niedziele powołaniowe.

Głównym naszym celem było spotkanie z młodzieżą i modlitwa w intencji powołań z odwiedzonej parafii. Stałym punktem każdego naszego wyjazdu była animacja muzyczna nabożeństw i Mszy świętych przez nasz klerycki zespół muzyczny „Łośband”. Rozegraliśmy z ministrantami mecze piłki nożnej, poprowadziliśmy spotkanie formacyjne dla służby liturgicznej, zaś wieczorem – nabożeństwo w intencji powołań, spotykaliśmy się z młodzieżą z oratoriów. Zostaliśmy przez wszystkich miło ugoszczeni. Nie zabrakło rozmów i pytań o powołanie ze strony młodzieży.

Wszędzie dokąd się udaliśmy, całą Niedzielę dawaliśmy świadectwo naszego powołania. Podczas mszy świętych mieliśmy okazję do tego, by podzielić się tym, w jaki sposób zdecydowaliśmy się podjąć drogę powołania salezjańskiego, co wpłynęło na taką a nie inną decyzję i dlaczego wciąż jesteśmy jej wierni.

Cieszymy się bardzo z tych udanych wyjazdów. Mamy również nadzieję, że wkrótce ktoś z pośród młodzieży, którą spotkaliśmy wstąpi również w szeregi Zgromadzenia Salezjańskiego. Co jednak najważniejsze – wierzymy, że te spotkania umocniły ich wiarę, by potrafili podejmować w życiu odważne decyzje i dążyć do świętości.

Autor

kl. Dan Machola SDB


Udostepnij