Przejdź do treści

Wiadomości

Kraków: Jego imię to Miłosierdzie

  • 13 lutego 2020 r.

12 lutego na Łagiewnikach, w „stolicy” Bożego Miłosierdzia, ponad tysiąc ludzi zebrało się razem, by modlić się o prawo do życia dla dzieci zagrożonych aborcją. Wśród nich była cała nasza seminaryjna wspólnota, która pomogła w liturgicznym ogarnięciu tego spotkania.

Całe to wielkie przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od różańca w intencji obrony życia poczętego, a następnie przeszliśmy do kulminacyjnego momentu, jakim była Eucharystia. Przewodniczył jej ksiądz biskup Jan Zając, z kolei kazanie wygłosił nasz współbrat i wykładowca z Lądu nad Wartą, ksiądz Maciej Sarbinowski. Podkreślił on, że każdy z nas ma taką samą, wielką wartość w stosunku do Pana Boga i niezależnie od naszych czynów, Bóg nie nudzi się przebaczaniem naszych grzechów.

Po Mszy Świętej mieliśmy okazję posłuchać niesamowitego świadectwa działaczki pro-life, Abby Johnson ze Stanów Zjednoczonych. Całe jej życie było inspiracją do powstania głośnego filmu pt. „Nieplanowane”. Przesłanie, które po sobie zostawiła nauczyło nas, że w walce o życie nienarodzonych nie wolno pozwolić sobie na żadne kompromisy. Należy dokonywać radykalnych wyborów, by aborcji zaprzestano wykonywać w naszym kraju. W tym wszystkim dużo do powiedzenia ma Kościół Katolicki, byleby tylko nie milczał w tych sprawach i zaczął modlitwę przekształcać w czyn.

Całe to spotkanie niewątpliwie obudziło wielu z letargu i miejmy nadzieję, że przyniesie ono piękne owoce w życiu każdego z nas, całego naszego kraju i całego świata.

Autor

kl. Piotr Leśnikowski SDB


Udostepnij