Przejdź do treści

Wiadomości

Czaplinek: 84. zjazd formacyjny SWE

  • 18 lutego 2020 r.

Za nami kolejny zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. 84. spotkanie SWE odbyło się pod hasłem "Zakochać się w Jezusie". Tym razem spotkaliśmy się w Czaplinku - w tym pięknym mieście przebywaliśmy od piątku 14 lutego br. do niedzieli 16 lutego.

Jak zwykle w naszych wspólnotach nie zabrakło radości, śmiechu, zabawy, ale i skupienia na modlitwie. Jednym z naszych "głośniejszych" punktów programu był marsz ewangelizacyjny. Szliśmy ulicami Czaplinka śpiewając przy tym i zachęcając innych do wspólnej modlitwy. Nasz marsz zakończył się w szkole podstawowej, w której tego dnia odbywał się dzień skupienia, organizowany przez wspólnotę "Król Dawid". Tam wspólnie mogliśmy wysłuchać świadectwa jednego z członków tej wspólnoty.

Nasz czas wolny przeznaczyliśmy na integrację, taniec, śpiew i wspólną zabawę. Jednak nie zapomnieliśmy o najważniejszym punkcie dnia jakim jest Eucharystia. W nocy zebraliśmy się wszyscy w kościele, aby razem przeżyć Mszę Świętą.

Nasz zjazd zakończył się w niedzielę. Mimo tego, iż byliśmy zawiedzeni, że czas tego wspaniałego wydarzenia dobiegł końca, to żegnaliśmy się z radością, bo wiemy, że już niedługo spotkamy się w Pile na kolejnym, 85. zjeździe SWE.

Autor

Małgorzata Ścisłowska

Zdjęcia: Jan Nałęcz/ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

Źródło

Udostepnij