Przejdź do treści

Wiadomości

Poznań: niespodzianka nauczycieli ze szkoły salezjańskiej dla swoich uczniów

  • 1 czerwca 2020 r.

Ktoś kiedyś powiedział, że najważniejszym zadaniem, jakie nauczyciel ma do spełnienia wobec ucznia to… kochać go! Może dla wielu brzmi zbyt podniośle i patetycznie. Bo owszem, ucznia można lubić, czasem nawet bardzo, ale żeby zaraz kochać? To chyba przesada.

Nie dla nauczycieli Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu. Oni tę zasadę uważają za najważniejszą. Młodzi ludzie wielokrotnie mogli się przekonać, że są dla swoich wychowawców bardzo ważni.

Z okazji Dnia Dziecka na pewno znów to poczuli. Salezjańscy nauczyciele przygotowali dla swoich uczniów wyjątkową niespodziankę. Nagrali teledysk „Nie bój się chcieć” z bardzo ważnym przesłaniem, by się nie bać, wciąż próbować, popełniać błędy i odważnie je naprawiać – po prostu prawdziwie żyć.

Film można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=x2FcfDD-6H4

Nauczyciele podkreślają, że to wyraz ich tęsknoty za spotkaniami w szkole na lekcjach i poza nimi. Młodzi zawsze wiedzieli, że mogą liczyć na swoich wychowawców, porozmawiać z nimi o problemach i radościach.  Bo to przecież wychowawca salezjański – lubi i chce przebywać z uczniem, interesuje się tym, co dla niego istotne, podpowiada, jak mądrze i ciekawie zorganizować czas wolny.

Teraz zmienił się sposób rozmowy z uczniami. Ale nie jej jakość – nauczyciele wciąż są dostępni dla młodych ludzi.

Adresatami tej niespodzianki mogą czuć się także salezjańscy licealiści. Przecież każdy z nas ma w sobie tę cząstkę dziecka, którą może w sobie pielęgnować i rozwijać w każdym wieku. Bo być dzieckiem, to dawać radość, cieszyć się drobiazgami, marzyć, biegać w deszczu i robić tysiące pięknych rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

I tego właśnie wszystkim życzymy!

Autor

Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu


Udostepnij