Przejdź do treści

Wiadomości

Poznań: minister Marlena Maląg w Domu Młodzieży

  • 4 czerwca 2020 r.

Z okazji Dnia Dziecka, w poniedziałek 1 czerwca br., do Salezjańskiego Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Dom Młodzieży w Poznaniu zawitała pani Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Towarzyszyli jej wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz poseł Bartłomiej Wróblewski.

Pani minister obejrzała wystawę zdjęć z historii Pogotowia Opiekuńczego i Domu Młodzieży oraz zapoznała się ze specyfiką pracy salezjanów w obszarze pieczy zastępczej, dopytując również o inne miejsca i sposoby obecności salezjanów w Poznaniu. W krótkich spotkaniach z dziećmi i wychowawcami poszczególnych placówek pani minister interesowała się, jak sobie radzą z nauką w czasach koronawirusa, jak spędzają wolny czas i jak udaje im się utrzymać pogodę ducha mimo oddalenia od rodziców. Z podziwem obejrzała wystawę prac wychowanek DM im. bł. Laury Vicuni i gratulowała dzieciom rozwoju pasji, w tym serii ostatnich wyjazdów żeglarskich.

Pani minister przywiozła dla dzieci liczne prezenty, a salezjanom i kadrze świeckiej podziękowała za niełatwą pracę. Na pożegnanie, dyrektor Domu ks. Tomasz Kościelny SDB, zaprosił dostojnych gości do kolejnych odwiedzin.

Autor

TK

Źródło

Udostepnij