Przejdź do treści

Wiadomości

Życie codzienne w Piśmie Świętym opisane ręką naszego współbrata

  • 22 czerwca 2020 r.

Nakładem Wydawnictwa Salezjańskiego ukazała się nowa, cenna książka naszego współbrata, ks. prof. Stanisława Jankowskiego SDB: "Życie codzienne w Piśmie Świętym. Środowisko – Religia – Kultura".

Tak oto w recenzji wydawniczej ocenia ją ks. prof. dr hab. Janusz Kręcidło MS:

"Życie codzienne w Piśmie Świętym umiejętnie łączy dwa wymiary – naukowy i popularyzatorski – w podjętym temacie. Autor z jednej strony stawia sobie cel naukowej prezentacji podejmowanych zagadnień, o czym świadczy bogactwo cytowanych opracowań źródłowych, z których korzysta i stosowanie aparatu przypisów naukowych, z drugiej zaś strony nie przeładowuje swojej książki naukowym żargonem, czyniąc ją dzięki temu przystępną dla czytelnika nieposiadającego specjalistycznej biblijnej wiedzy. Recenzowana praca jest swego rodzaju wstępem do studiowania Biblii, podającym w sposób kompetentny kompendium wiedzy o jej kulturze od najstarszych warstw starotestamentowych po czasy Nowego Testamentu".

Księdzu Stanisławowi należą się gratulacje za publikację tak cenną nie tylko dla biblistów i teologów, ale też dla czytelników, którzy pragną należycie przygotować się do zgłębiania tajemnic Pisma Świętego.

Autor

ks. Dariusz Sztuk SDB

Źródło

Udostepnij