Przejdź do treści

Wiadomości

Oświęcim: Za wszystko dziękujemy!

  • 7 sierpnia 2020 r.
Fot. ks. Ryszard Szymeczko SDB
Fot. ks. Ryszard Szymeczko SDB

W dniu 29.07.2020 r. z żalem i łezką w oku żegnaliśmy naszego Księdza Proboszcza Marka, który odchodzi od nas, by pełnić posługę kapłańską w innej miejscowości.

Zapytał Pan o świcie nad jeziorem
Rybaków którzy zarzucali sieci
„z jakim połowem wracacie do domu
po pracy na łodzi tej nocy?”.
(fragm. pieśni lednickiej)

Każdy z nas rozumie słowa: „Żyj i pracuj tak, by ślady twych stóp przetrwały ciebie”.

Zgodnie z nimi współpracownicy i parafianie Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu ślady pracy ks. Marka dostrzegali wokół i z pewnością pozostaną one w ich sercach. Zaś wspólnie przeżywana uroczysta Eucharystia była okazją do wyrażenia wdzięczności za trud i odpowiedzialność proboszczowskiego duszpasterzowania.

Pan Bóg najlepiej zna każdy trud i starania, umartwienia, zmagania, a czasem cierpienia. Dlatego prosiliśmy, aby Pan Bóg wynagrodził każdy nawet najmniejszy wysiłek według hojności Swego Serca.

Pragniemy Ci, Księże Proboszczu, podziękować za serce, dobrą radę, życzliwą obecność, wytrwałość, a przede wszystkim za głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie świętych Sakramentów. Życzymy Księdzu dużo siły, zdrowia, wielu Łask Bożych i życzliwych ludzi. Życzymy odwagi, by stale przed ludźmi odkrywać skarb Bożych tajemnic. Księże Proboszczu – Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas!

Autor

Tekst: z przemówienia grup parafialnych, ks. Marian Gruszczyk SDB

Zdjęcia


Udostepnij