Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Wiadomości: Parafia pw. św. Cyryla i Metodego - Żyrardów

Żyrardów: „Salezjańska pomarańcza” 2014

17 sierpnia 2014 r. -- Redakcja
Grupa Pomarańczowa to „salezjańska pomarańcza”, w której w tym roku wędrowało 115 pielgrzymów. Pielgrzymi tej grupy przybywają z różnych części kraju. Znakomitą większość pątników pielgrzymujących w tej grupie stanowią parafianie żyrardowskiej Parafii pw. św. Cyryla i Metodego, ale pielgrzymują tu również Siostry i Bracia z Kutna-Woźniakowa i Olsztyna-Gutkowa. W swoich szeregach grupa ma przedstawicieli Oratorium św. Jana Bosko, Odnowy w Duchu Świętym, Ruchu Światło Życie oraz Kościoła Domowego.

Żyrardów: Cyrkowe przygody na salezjańskich koloniach

19 lipca 2012 r. -- (niezweryfikowany)
Żyrardów: Wakacje 2012
W salezjańskim Oratorium w Żyrardowie nie sposób nudzić się także w czasie wakacji. Zakończyły się właśnie półkolonie „Lato w mieście”, w których wzięło udział przeszło 100 dzieci oraz kolonie w Mąchocicach w Górach Świętokrzyskich oraz obóz dla scholi i ministrantów w Ochotnicy Dolnej, malowniczo położonej miejscowości u podnóży Gorców. W dwóch ostatnich akcjach wzięło udział blisko 90 dzieci.

Boski Cyrk w Żyrardowie

3 czerwca 2012 r. -- Redakcja
Boski Cyrk w Żyrardowie (fot. www.zyrardow.salezjanie.pl)
Ani chłodny czerwcowy poranek ani wiejący wiatr nie przeszkodził w dobrej zabawie podczas festynu, który odbył się w Żyrardowie 2 czerwca. Blisko pięćset dzieci przybyło na boiska salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko, by świętować swój Dzień Dziecka.