Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Boski Festiwal 2016

23 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
Tegoroczna XIX jego edycja miała miejsce na terenie szkół salezjańskich przy ul Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Każdego dnia od 18 do 21 sierpnia ok 200 osób uczestniczyło w poszczególnych punktach Boskiego Festiwalu, którymi były nie tylko konferencje formacyjne i wieczorne nabożeństwa ewangelizacyjne, prowadzone głównie przez ks. Dominika Chemielewskiego SDB, ale również spotkania-panele z zaproszonymi gośćmi.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

„POZWÓLCIE SIĘ ZDOBYĆ JEZUSOWI! Dajcie Panu „skraść” sobie serce” – słowa Przełożonego Zgromadzenia Salezjańskiego ks. A. F. Artime jakie skierował do młodzieży, stały się inspiracją do przygotowania kolejnego Sejmiku Młodzieży (Boskiego Festiwalu).

Tegoroczna XIX jego edycja miała miejsce na terenie szkół salezjańskich przy ul Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Każdego dnia od 18 do 21 sierpnia ok 200 osób uczestniczyło w poszczególnych punktach Boskiego Festiwalu, którymi były nie tylko konferencje formacyjne i wieczorne nabożeństwa ewangelizacyjne, prowadzone głównie przez ks. Dominika Chemielewskiego SDB, lecz również spotkania – panele z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością i świadectwem wiary ubogacili nas m.in.: Dobromir Mak Makowski, Andrzej Sowa, Kinga Baranowska, Katarzyna i Andrzej Lampert, Krzysztof Antkowiak oraz Lucyna Kuśmirek i Sebastian Górczewski. Nie mogło zabraknąć muzyki. Dla uczestników Boskiego Festiwalu i mieszkańców Szczecina zagrały zespoły: Chusti (Paweł Chustak, który niegdyś śpiewał w Stróżach Poranka) oraz Misericorida Gospel Group z Warszawy. W niepowtarzalny klimat modlitwy uwielbienia i uzdrowienia wprowadził szczeciński zespół Symfoneo.

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania i przeżycia Boskiego Festiwalu.

Życzmy sobie, aby Boski Festiwal trwał nieustannie na scenie naszego codziennego życia.

Ks. Maciej Sarbinowski SDB

Tagi