Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

duszpasterstwo młodzieżowe

Relacja z FSM-u w Marianówce

22 listopada 2016 r. -- Redakcja
(fot. spm.salezjanie.pl)
W Formacyjnym Spotkaniu Młodych w Marianówce, wraz z opiekunami wzięło udział 30 osób. W sobotę dojechała jeszcze grupa 6 osób z Lubina, która poprowadziła zajęcia z ASG. Przyjechaliśmy w jesiennej aurze, a wracaliśmy w niedzielę przy padającym śniegu. Spotkanie rozpoczęliśmy w rocznicę Dnia Odzyskania Niepodległości. Przez trzy dni zmagaliśmy się z różnymi wyzwaniami, zawieraliśmy nowe przyjaźnie, zgłębialiśmy męskie tematy, wiarę, oraz dzieliliśmy się radością.

U tronu Wspomożycielki - Oratoriada w Twardogórze

25 października 2016 r. -- Redakcja
(fot. spm.salezjanie.pl)
Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Od lat przyciąga i młodych i starszych. To właśnie tutaj odbywają się od ponad trzydziestu lat pielgrzymki ministrantów (pim.salezjanie.pl), inspektorialne dni wspólnoty, formacyjne spotkania młodych (fsm.salezjanie.pl) czy właśnie Oratoriady. Październikowy zjazd młodzieży z oratoriów inspektorii wrocławskiej zgromadził sporą, bo ponad 200-osobową grupę.

Ukraina: Uboga obecność wśród ubogich

8 września 2016 r. -- Redakcja
(fot. ANS)
Odessa od zawsze była miastem biznesu ze względu na port, który jest ważnym punktem przeładunkowym. To miasto różni się od pozostałej części Ukrainy. Nadmorskie centrum to wielopiętrowe hotele, piękne deptaki, luksusowe sklepy. Kontrast z biednymi dzielnicami mieszkaniowymi jest ogromny. Większość ludzi żyje w czteropiętrowych blokach z przyklejonymi do nich sypiącymi się balkonami. Pod nimi stoją blaszane garaże, które wyglądają jak zielone, rozsypane klocki.

Boski Festiwal 2016

23 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
(fot. pila.salezjanie.pl)
Tegoroczna XIX jego edycja miała miejsce na terenie szkół salezjańskich przy ul Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Każdego dnia od 18 do 21 sierpnia ok 200 osób uczestniczyło w poszczególnych punktach Boskiego Festiwalu, którymi były nie tylko konferencje formacyjne i wieczorne nabożeństwa ewangelizacyjne, prowadzone głównie przez ks. Dominika Chemielewskiego SDB, ale również spotkania-panele z zaproszonymi gośćmi.

XXV Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna

17 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
(fot. www.facebook.com/SalezjanskaPielgrzymkaEwangelizacyjna)
Młodzież z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych z całej Polski spotkała się, aby przez 15 dni pielgrzymować. Radość, odwaga i moc Ducha towarzyszyła każdemu uczestnikowi tego wydarzenia, aby mógł nie tylko dojść do upragnionego celu, czyli do tronu Matki Bożej w Częstochowie, ale również świadczyć o Chrystusie w każdej miejscowości, przez którą przechodzimy.

Przesłanie młodych z MGS z okazji ŚDM w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni”

4 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
(fot. ANS)
Przesłanie Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego jest owocem refleksji, jaka została przeprowadzona w czasie Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim – owocem dzielenia się doświadczeniem, jakie jest udziałem młodych ludzi z wszystkich części świata. To końcowe przesłanie potwierdza zaangażowanie i odnowiony zamiar dalszego kroczenia drogą wiary w Jezusa, zgodnie z charyzmatem salezjańskim.

Strony

Subscribe to RSS - duszpasterstwo młodzieżowe