Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Dwusetlecie Urodzin Księdza Bosko

Dziedzictwo Dwusetlecia

8 grudnia 2015 r. -- Redakcja
Rok łaski, obchodów i potwierdzenia zobowiązania do życia z młodymi i dla młodych: taki był Rok Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko. A dzisiaj X Następca Księdza Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, przekazuje Rodzinie Salezjańskiej filmik wideo poświęcony Dwusetleciu ze słowami: “MÓWIĘ WAM, JAN BOSKO ŻYJE!”.

Oświęcim: Jubileuszowe świętowanie

18 sierpnia 2015 r. -- Redakcja
Fot. Mariusz Komajda (komajda.com.pl)
Wjazd na oświęcimski rynek został zamknięty dla samochodów, a pośrodku ustawiono scenę, która otoczona radosną, kolorową, rozentuzjazmowaną, roztańczoną i rozśpiewaną rzeszą młodych ludzi, tętniła muzyką. W Oświęcimiu od 1898 roku synowie świętego Jana Bosko realizują misję wychowania młodzieży. Na całym świecie żyją wychowankowie, którzy dzięki temu miejscu stali się dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami, jak tego chciał założyciel Rodziny Salezjańskiej.

16 sierpnia 2015: Eucharystia Dwusetlecia na Colle Don Bosco

17 sierpnia 2015 r. -- Redakcja
(fot. www.flickr.com)
Po trzech latach przygotowań i roku obchodów nadszedł w końcu wielki dzień 200. urodzin Księdza Bosko. “W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za jego wspaniałe działanie w historii, a bardziej konkretnie –w tej historii, która została zapoczątkowana na wzgórzach Becchi” – powiedział 10. Następca Księdza Bosko w czasie uroczystej Eucharystii.

Papież Franciszek w Bazylice Maryi Wspomożycielki

23 czerwca 2015 r. -- Redakcja
(fot. ANS)
W końcu przybył, przejeżdżając środkiem pomiędzy dwoma szpalerami witających go tłumów, wśród aplauzu i okrzyków młodzieży, wychowawców i wiernych, którzy codziennie odwiedzają Bazylikę Maryi Wspomożycielki i Valdocco, mieszkańców całej dzielnicy, która w swoim czasie stanowiła peryferie Turynu. Po oddaniu czci Całunowi i hołdu Matce Boskiej Pocieszenia, Papież Franciszek dotarł do “duchowego serca” dzieła salezjańskiego.

Strony

Subscribe to RSS - Dwusetlecie Urodzin Księdza Bosko