Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Festyn oratoryjny w Pogrzebieniu

14 czerwca 2016 r. -- Redakcja
W niedzielę 12 czerwca na terenie salezjańskich obiektów sportowych w Pogrzebieniu odbył się festyn, na który przybyli mieszkańcy Pogrzebienia i Kornowaca, a także goście z sąsiednich miejscowości i gmin.
(fot. Krzysztof Koczor / sdb.org.pl)
(fot. Krzysztof Koczor / sdb.org.pl)

Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00. Popołudnie upłynęło pod znakiem występów artystycznych dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Pogrzebieniu a także młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Kornowaca. Najmłodsi mogli cieszyć się zabawą na tzw. dmuchanym zamku. Nieco starsi próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. A ponieważ pogoda dopisywała, ksiądz proboszcz Tadeusz Augustyn SDB zaprosił wszystkie obecne dzieci na przepyszne lody. Z wielkimi emocjami odbyła się także licytacja tortu. Nie zabrakło również momentów sportowych zmagań. W mecze piłki nożnej zaangażowała się grupa „żaczków” z Salosu Pogrzebień oraz drużyna dziewcząt również z Salosu, która pokonała swoje koleżanki z UKS Gracz Lyski.

Pięknym rodzinnym momentem była śląska biesiada przy ludowej muzyce. W godzinach wieczornych aż do 23.00 obecni - szczególnie młodzież i dorośli - bawili się na zabawie tanecznej.

Ksiądz Bosko mówił, że szatan boi się ludzi wesołych, dlatego też dzielimy się tą radością ze wspólnego świętowania, które również motywuje do dalszej twórczej pracy w naszym dziele salezjańskim.

ks. Tomasz Pańczyszyn SDB

Tagi