Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

inspektoria pilska

Boski Festiwal 2016

23 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
(fot. pila.salezjanie.pl)
Tegoroczna XIX jego edycja miała miejsce na terenie szkół salezjańskich przy ul Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Każdego dnia od 18 do 21 sierpnia ok 200 osób uczestniczyło w poszczególnych punktach Boskiego Festiwalu, którymi były nie tylko konferencje formacyjne i wieczorne nabożeństwa ewangelizacyjne, prowadzone głównie przez ks. Dominika Chemielewskiego SDB, ale również spotkania-panele z zaproszonymi gośćmi.

XXV Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna

17 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
(fot. www.facebook.com/SalezjanskaPielgrzymkaEwangelizacyjna)
Młodzież z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych z całej Polski spotkała się, aby przez 15 dni pielgrzymować. Radość, odwaga i moc Ducha towarzyszyła każdemu uczestnikowi tego wydarzenia, aby mógł nie tylko dojść do upragnionego celu, czyli do tronu Matki Bożej w Częstochowie, ale również świadczyć o Chrystusie w każdej miejscowości, przez którą przechodzimy.

Piła: Śluby wieczyste

31 lipca 2016 r. -- Redakcja
(fot. pila.salezjanie.pl/)
W sobotę 23 lipca 2016 w kościele pw. św. Rodziny w Pile miała miejsce uroczystość złożenia ślubów wieczystych przez czterech salezjanów z inspektorii pilskiej: kl. Jarosława Budnego, kl. Artura Chejnowskiego, kl. Jarosława Krzysztonka i kl. Konrada Roszczyka.

Poznań: „Start w dyszkę”

22 czerwca 2016 r. -- Redakcja
(fot. spm.salezjanie.pl)
Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu rozpoczął świętowanie 10. rocznicy założenia tej placówki edukacyjnej. Przez cały rok odbywać się będą różne imprezy upamiętniające „dyszkę Salezjana” w Poznaniu na Ratajach. Początek tej serii dał wtorkowy „START W DYSZKĘ”, czyli uroczysta Msza św., po której nastąpił Marsz Radości i festyn.

XXXI Spływ Kajakowy Szkół Salezjańskich w Toruniu – „DRAWA 2016”

9 czerwca 2016 r. -- Redakcja
Już po raz 31 uczniowie i absolwenci szkół salezjańskich w Toruniu wraz z opiekunami: br. Andrzejem i ks. Dyrektorem - wypłynęli na szlak kajakowy. W tym roku 50 osobowa grupa kajakarzy spływała rzeką Drawą, szlakiem papieskim im. Ks. Kard. Karola Wojtyły. (św. Jan Paweł II w młodości kilkakrotnie pływał Drawą).

Strony

Subscribe to RSS - inspektoria pilska