Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Konkurs języka niemieckiego w gimnazjum salezjańskim we Wrocławiu

9 czerwca 2016 r. -- wroclawm
Dnia 7 kwietnia 2016 roku odbył się ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego "Młody Lingwista - sesja wiosenna". Wzięło w nim udział 39 uczniów z naszej szkoły.

W zestawieniu ogólnopolskim zajęliśmy 21 miejsce z 276 placówek, zaś w wojewódzkim miejsce trzecie. Spośród 7608 uczestników 10 naszych uczniów było w pierwszej dwudziestce, natomiast Juliusz Wendelborn z klasy 3c i Małgorzata Makieła z klasy 1c zdobyli wyróżnienia, zdobywając największą liczbę punktów. Pozostali gimnazjaliści również mogą być dumni ze swoich osiągnięć, ponieważ znaleźli się w pierwszej czterdziestce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w nauce języka niemieckiego oraz kolejnych sukcesów.

Justyna Kostrubies
nauczycielka języka niemieckiego

Tagi