Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Kraków

Przesłanie młodych z MGS z okazji ŚDM w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni”

4 sierpnia 2016 r. -- Redakcja
(fot. ANS)
Przesłanie Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego jest owocem refleksji, jaka została przeprowadzona w czasie Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim – owocem dzielenia się doświadczeniem, jakie jest udziałem młodych ludzi z wszystkich części świata. To końcowe przesłanie potwierdza zaangażowanie i odnowiony zamiar dalszego kroczenia drogą wiary w Jezusa, zgodnie z charyzmatem salezjańskim.

Kraków: Wolontariusze salezjańscy już rozpoczęli pracę

22 lipca 2016 r. -- Redakcja
(fot. ANS)
Wiele miesięcy przygotowania, wiele odbytych spotkań, setki wysłanych maili i odbytych rozmów telefonicznych. A wszystko to w tym celu, aby salezjańscy wolontariusze mogli jak najlepiej przygotować się do swoich zadań, jakie będą realizować w czasie Światowych Dni Młodzieży. I tak oto nadszedł tak bardzo oczekiwany moment wspólnego spotkania wolontariuszy w Krakowie.

Nowi diakoni AD 2016

27 czerwca 2016 r. -- Redakcja
(fot. Krzysztof Trojanowski)
„Przyjmij Chrystusową Ewangelię, której głosicielem się stałeś; wierz w to, co będziesz czytać, nauczaj tego, w co uwierzysz, i pełnij to, czego będziesz nauczać.” – to słowa, które w sobotę, 25 czerwca, usłyszało 8 salezjanów podczas liturgii święceń diakonatu.

Savionalia 2016: Miłosierni jak On

10 maja 2016 r. -- Redakcja
(fot. Kamil Krzemień / sdb.org.pl)
Kraków, Polska – maj 2016 – “Savionalia”, którymi uczczono św. Dominika Savio, odbywające się w dniach 6-8 maja w Krakowie na “Łosiówce”, przebiegały w tym roku pod znakiem bliskich już Światowych Dni Młodzieży i trwającego Roku Miłosierdzia, co znalazło również wyraz w ich haśle: “Miłosierni jak On”.

Strony

Subscribe to RSS - Kraków