Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Łódź: Sukces maturzystów z salezjańskiego liceum

6 lipca 2012 r. -- Redakcja
Po ogłoszeniu wyników matur 2012 okazało się, że liceum salezjańskie w Łodzi uzyskało najlepszy wynik w Łodzi z matury z języka polskiego.
(fot. www.lodz.salezjanie.pl)
(fot. www.lodz.salezjanie.pl)

O szkole pisano w gazetach (Dzienniku Łódzkim, Expressie ilustrowanym i Gazecie Wyborczej), wspominano w radio i telewizji - a wszystko dlatego, że salezjańskie liceum jest pierwszą w historii szkołą prywatną, która wyprzedziła pozostałe szkoły z Łodzi.

Oto fragment z Gazety Wyborczej:
"Największa niespodzianką jest Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie na pisemnym języku polskim zdobyli średnio aż 50 punktów na 70 możliwych. To najlepszy wynik w Łodzi. I pierwszy przypadek, kiedy na maturach triumfuje szkoła niepubliczna. Dotychczas prym wiodły renomowane licea publiczne, nie wpuszczając do elitarnego grona szkół, w których za naukę się płaci.

- Tajemnica sukcesu? Praca, praca, praca plus dobra atmosfera - cieszy się ks. Julian Dzierżak, dyrektor salezjańskiego liceum, który w poniedziałek odbierał gratulacje. - Mieliśmy utalentowany humanistycznie rocznik, który solidnie przygotował się do egzaminów - dodaje."

Całość na stronie internetowej: lodz.gazeta.pl

Tegorocznym Maturzystom oraz prowadzącej ich polonistce - pani prof. Marcie Adamczyk - gorąco gratulujemy! Liczymy także, Drodzy Uczniowie, że będziecie pięknym przykładem dla kolejnych roczników, a tak świetne wyniki maturalne staną się codziennością naszej szkoły!

J.M.

Tagi