Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Mińsk Mazowiecki

Rekolekcje adwentowe dla nauczycieli powiatu mińskiego

15 grudnia 2014 r. -- Redakcja
(fot. minsk.salezjanie.pl)
Jak to jest, że mamy coraz więcej trudności w relacjach miedzy ludźmi mimo tego że są dużo lepsze narzędzia do komunikacji: media społecznościowe, komórki, maile, iPhony, iPady i różne takie coraz wymyślniejsze wynalazki? Chwalimy się że mamy setki „znajomych” na Facebooku , ale czy mamy choćby jednego przyjaciela w „realu”? Jedną osobę, do której w każdej chwili można wpaść bez zapowiedzi, która nie potępi, nie skrytykuje za byle co, nie zdołuje, a życzliwie wysłucha, zrozumie, pomoże jak umie, z humorem potraktuje nasze gorsze dni i jeszcze nawet za nas się pomodli?!

Fizyka na najwyższym światowym poziomie

15 maja 2014 r. -- Redakcja
(fot. minsk.salezjanie.pl)
W dniach od 5 do 9 maja 2014 r. uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim pod opieką nauczyciela fizyki mgr Wojciecha Jackowskiego wraz z zaproszonymi do współpracy kolegami z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Liceum na Pięknej, z opiekunami mgr Elżbietą Nowak i mgr Iwoną Jackowską, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

Święto Konstytucji 3 maja w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim

5 maja 2014 r. -- Redakcja
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to jedno z najważniejszych polskich świąt narodowych, obchodzone w wolnej ojczyźnie niezwykle podniośle i uroczyście. Również w Szkołach Salezjańskich w Mińsku nie zapomnieliśmy o tym ważnym wydarzeniu i staraliśmy się uczcić je w wyjątkowy sposób.

Strony

Subscribe to RSS - Mińsk Mazowiecki