Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

młodzież

Kikomeko, czyli "dobry jak słoń"

2 grudnia 2016 r. -- Warszawa SOM
Sudan Południowy jest najmłodszym, 193. państwem świata. Pięć lat temu ogłosił swoją niepodległość, jednak sytuacja nadal jest napięta. Na drogach wciąż jest niebezpiecznie, wszędzie panuje chaos. Wewnętrzny konflikt o podłożu etnicznym i gospodarczym wyniszczył kraj, teraz widać tego skutki.

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego z Wrocławia na warsztatach językowych w Londynie

23 czerwca 2016 r. -- wroclawm
Na przełomie kwietnia i maja 52 uczniów naszej szkoły doskonaliło swoje umiejętności językowe na warsztatach w Anglii. Jak co roku, młodzież zakwaterowana była u londyńskich rodzin, co pozwala na lepsze poznanie i zrozumienie kultury Brytyjczyków. Niektórzy gimnazjaliści pokusili się o przeprowadzenie obszernych wywiadów z rodzinami goszczącymi w ramach Projektu Edukacyjnego. Owoce tych rozmów będzie można zobaczyć w wydaniu specjalnym gazetki szkolnej, poświęconemu w całości warsztatom.

Przez wstawiennictwo Wspomożycielki gimnazjaliści wraz z nauczycielami dziękowali za miniony rok szkolny

22 czerwca 2016 r. -- wroclawm
We wtorek 21 czerwca udaliśmy się wszyscy na szkolną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych do Twardogóry . Jest wieloletnią tradycją naszego gimnazjum, że wspólnie bierzemy udział w dziękczynnej Mszy Świętej, podczas której nie tylko wyrażamy wdzięczność za dobrze przeżyty rok szkolny, ale modlimy się o bezpieczne wakacje i wypraszamy potrzebne łaski na kolejny rok . W szczególniejszy sposób polecamy też i żegnamy klasy trzecie. Tak było i w tym roku.

Rodzinny Kongres Byłych Wychowanków Salezjańskich we Wrocławiu

25 maja 2016 r. -- wroclawm
Niedziela, 22 maja, była dla Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego dniem wyjątkowym. Na mszy świętej o godzinie 12.30 zgromadzili się absolwenci oraz obecni uczniowie szkoły. Dodać trzeba, że nie sami. Wielu z nich przyprowadziło swoje rodziny. Tak więc, w ławach kościoła zasiedli również mężowie i dzieci Byłych Wychowanków Salezjańskich, jak i rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów. Wielu absolwentów zasiliło szeregi scholi szkolnej, która uświetniała liturgię tego dnia. Młodzież czytała, śpiewała i niosła dary. Po zakończonej mszy świętej, ksiądz Dyrektor Jan Gondro poświęcił nowo założoną Różę Różańcową oraz Pluton Różańcowy, składające się z uczniów i absolwentów. Ich członkowie zobowiązali się odmawiać wyznaczone tajemnice przez dwadzieścia kolejnych miesięcy. W modlitwie będą prosili o wskazanie im ich powołania.

Młodzież gimnazjum salezjanskiego dziękuję Panu Bogu za chrzest i uczy się o nim

25 maja 2016 r. -- wroclawm
„mówiąc bowiem o chrzcie, nie mam na myśli tylko sakramentu chrześcijańskiej inicjacji przyjętego przez pierwszego historycznego władcę Polski, ale też wydarzenie , które było decydujące dla powstania narodu i ukształtowania się jego chrześcijańskiej tożsamości. W tym znaczeniu data chrztu Polski jest datą przełomową. Polska jako naród wychodzi wówczas z własnej dziejowej prehistorii, a zaczyna istnieć historycznie”. Jan Paweł II, Pamięć i tożsamość

Strony

Subscribe to RSS - młodzież