Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

nauka

Etiopia: Pracownia komputerowa

25 listopada 2016 r. -- Warszawa SOM
Etiopia to kraj we wschodniej Afryce, w którym historia chrześcijaństwa sięga bardzo daleko, bo już IV wieku. Wtedy to Etiopia przyjęła chrzest, jako drugie państwo na świecie. Stolicą kraju jest Addis Abeba. W centrum zaskakuje kontrast pomiędzy centrami handlowymi i wieżowcami a bezdomnymi, którzy śpią pod torami budującej się właśnie linii tramwajowej.

II Forum Nauczycieli Inspektorii Warszawskiej - innowacyjna i twórcza praca z uczniem – od teorii do praktyki

17 października 2016 r. -- sokolow
W sobotę, 15 października 2016 r. w Mińsku Mazowieckim odbyło się Forum Nauczycieli Szkół Salezjańskich. Celem zjazdu było nie tylko samo spotkanie uczestników, ale przede wszystkim możliwość zdobycia nowych umiejętności potrzebnych w pracy z uczniem.

Młodzież gimnazjum salezjanskiego dziękuję Panu Bogu za chrzest i uczy się o nim

25 maja 2016 r. -- wroclawm
„mówiąc bowiem o chrzcie, nie mam na myśli tylko sakramentu chrześcijańskiej inicjacji przyjętego przez pierwszego historycznego władcę Polski, ale też wydarzenie , które było decydujące dla powstania narodu i ukształtowania się jego chrześcijańskiej tożsamości. W tym znaczeniu data chrztu Polski jest datą przełomową. Polska jako naród wychodzi wówczas z własnej dziejowej prehistorii, a zaczyna istnieć historycznie”. Jan Paweł II, Pamięć i tożsamość

Strony

Subscribe to RSS - nauka