Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Sokołów Podlaski

W Roku Jubileuszowym

30 października 2014 r. -- Redakcja
Anioł Pański z papieżem Franciszkiem
Tradycją Salezjańskiego Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim są coroczne pielgrzymki maturzystów do Włoch. Wzorem lat ubiegłych 30 września 2014 r. młodzież z klas trzecich wyruszyła w dziesięciodniową podróż do miejsc ważnych ze względu na istniejące w nich dziedzictwo religijne i kulturowe.

Sokołów Podlaski: Projekt Forum USA

15 maja 2014 r. -- Redakcja
Fundacja Forum Dialogu Między Narodami jest organizacją pozarządową zajmującą się działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji. W poprzednim roku szkolnym Fundacja zawitała do Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie naszej szkoły nadal biorą udział w projekcie, który ma na celu przybliżenie historii i kultury sokołowskich Żydów.

Sokołowskie kolonie w Orawce

27 lipca 2013 r. -- Redakcja
(fot. www.oratorium.sdb.pl)
W tym roku, Oratorium im. bł. Filipa Rinaldiego w Sokołowie Podlaskim zorganizowało kolonie letnie w Orawce. Odbywały się one od 13-26 lipca, pod hasłem: "Wyciągnij dłonie - chwyć marzenia". Pojechało na nie około 40 uczestników, 5 wychowawców, 2 animatorów pomocników oraz kierownik naszego Oratorium - ks. Mariusz Rygała.

Strony

Subscribe to RSS - Sokołów Podlaski