Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski: Bosko na BIS

24 Marca 2015 r. -- sokolow
Rok 2015 to szczególny rok dla Rodziny Salezjańskiej. Bowiem dokładnie 16 sierpnia będziemy odchodzić 200-lecie urodzin świętego Jana Bosko. Salezjanie na całym świecie przygotowują się do tej uroczystości już od trzech lat. Ważnym elementem przygotowań były odwiedziny relikwii ks. Bosko w każdej salezjańskiej parafii. Odbyło się wiele happeningów, spotkań, wykładów... Wszystko po to, by radośnie uczcić rocznicę urodzin Świętego Wychowawcy.

W Roku Jubileuszowym

30 października 2014 r. -- Redakcja
Anioł Pański z papieżem Franciszkiem
Tradycją Salezjańskiego Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim są coroczne pielgrzymki maturzystów do Włoch. Wzorem lat ubiegłych 30 września 2014 r. młodzież z klas trzecich wyruszyła w dziesięciodniową podróż do miejsc ważnych ze względu na istniejące w nich dziedzictwo religijne i kulturowe.

Sokołów Podlaski: Projekt Forum USA

15 maja 2014 r. -- Redakcja
Fundacja Forum Dialogu Między Narodami jest organizacją pozarządową zajmującą się działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji. W poprzednim roku szkolnym Fundacja zawitała do Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie naszej szkoły nadal biorą udział w projekcie, który ma na celu przybliżenie historii i kultury sokołowskich Żydów.

Strony

Subscribe to RSS - Sokołów Podlaski