Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Sokołów Podlaski

Sokołów Podlaski: Festyn Salezjański

25 maja 2015 r. -- sokolow
24 maja A.D. 2015 to była bardzo ciekawa data... Był to dzień Zesłania Ducha Świętego, jest to zwyczajowo dzień, w którym czcimy Maryję Wspomożycielkę Wiernych, w tym roku był to dzień zmiany na urzędzie Prezydenta Rzeczypospolitej, ale dla nas był to dzień dodatkowo szczególny - dzień pracy, ale też dzień wielkiego świętowania: powyższych uroczystości, ale i też 25-lecia kapłaństwa ks. Dyrektora Dariusza Matuszyńskiego, ks. Proboszcza Stanisława Stachala, ks. Jana Niemca oraz ks. Kazimierza Dąbrowskiego, który przybył do nas z towarzyszącą Orkiestrą z Lutomierska i ks. Krzysztofa Toczyskiego.

Sokołów Podlaski: Bosko na BIS

24 Marca 2015 r. -- sokolow
Rok 2015 to szczególny rok dla Rodziny Salezjańskiej. Bowiem dokładnie 16 sierpnia będziemy odchodzić 200-lecie urodzin świętego Jana Bosko. Salezjanie na całym świecie przygotowują się do tej uroczystości już od trzech lat. Ważnym elementem przygotowań były odwiedziny relikwii ks. Bosko w każdej salezjańskiej parafii. Odbyło się wiele happeningów, spotkań, wykładów... Wszystko po to, by radośnie uczcić rocznicę urodzin Świętego Wychowawcy.

W Roku Jubileuszowym

30 października 2014 r. -- Redakcja
Anioł Pański z papieżem Franciszkiem
Tradycją Salezjańskiego Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim są coroczne pielgrzymki maturzystów do Włoch. Wzorem lat ubiegłych 30 września 2014 r. młodzież z klas trzecich wyruszyła w dziesięciodniową podróż do miejsc ważnych ze względu na istniejące w nich dziedzictwo religijne i kulturowe.

Strony

Subscribe to RSS - Sokołów Podlaski