Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Szczęśliwe wakacje z salezjanami

26 lipca 2008 r. -- Redakcja
"Szczęśliwym być, dobrze czynić i pozwolić ptakom śpiewać - ta rada ks. Bosko najlepiej oddaje klimat i to, co robimy w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym w Lutomiersku . U nas nikt nie może siedzieć bezczynie albo się nudzić" - tak ks. Marek Dzięgielewski sdb, kierownik ośrodka, ocenia swoje wakacyjne inicjatywy dla dzieci.

Od 23 czerwca do 20 sierpnia w Lutomiersku ok. 450 dzieci spędza wakacje na 14-dniowych zorganizowanych turnusach. Za 450 zł - tyle kosztuje turnus - dzieci otrzymują cztery posiłki dziennie, pod fachową opieką wychowawców (klerycy salezjańscy z uprawnieniami wychowawców i studenci pedagogiki) mają atrakcyjnie zorganizowany wypoczynek i zabawę, wyjeżdżają do zoo, palmiarni, parku rozrywki i na seanse filmowe. Bez ograniczeń korzystają z kąpieliska oraz wodnego sprzętu sportowego. Organizowane są dla nich turnieje sportowe. A wieczorami dzieci szaleją na plażowej dyskotece lub przy ognisku.

W dokładnie opracowanym programie dzieci mają również czas na poznawanie własnej osobowości, są wprowadzane w świadome przeżywanie wiary oraz uczone postaw ułatwiających im wchodzenie w dorosłość.
O atrakcyjności Lutomierska i tej formy wypoczynku świadczy fakt, że już zimą większość dzieci rezerwuje sobie miejsca w salezjańskim ośrodku. Z pewnością kusi je zakwaterowanie w domkach campingowych, wśród sosen, kąpielisko, plaża. Jednak to radośni, dostępni dniem i nocą młodzi salezjanie, są główną siłą przyciągającą na wakacje do ośrodka.x.jak

Tagi