Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

teatr

Ostróda: Pasja z pasją

30 Marca 2015 r. -- Redakcja
(fot. ostroda.salezjanie.pl)
28 i 29 marca br. w hali sportowej Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Ostródzie już po raz czwarty w naszym mieście zostało wystawione Misterium. Z Ostródy i okolic ciągnęły tłumy, by wspólnie przeżywać tajemnicę męki i śmierci Jezusa.

Misterium Męki Pańskiej w Ostródzie

15 kwietnia 2014 r. -- Redakcja
Przejmująca muzyka, przyciemnione światło. Proste dekoracje. Na scenę wchodzą bliscy przyjaciele Jezusa. Zaczyna się wieczerza. My już wiemy, że ostatnia. Ten obraz mamy gdzieś w pamięci z Ewangelii i malowideł. Taki tradycyjny sposób przedstawienia najważniejszych wydarzeń z ostatnich dni Jezusa zawiera scenariusz ks. Franciszka Harazima SDB, napisany 70 lat temu, wg którego już po raz trzeci w Ostródzie w okresie Wielkiego Postu wystawiono Misterium Męki Pańskiej.

Premiera Misterium Męki Pańskiej 2014

10 Marca 2014 r. -- Redakcja
(fot. Michał Stec / losiowka.pl)
Pisać, że słowa Pisma Świętego ożyły na nowo na scenie salezjańskiej to zbyt banalne. A jednak jest w tym sporo prawdy. Oglądając Misterium Męki Pańskiej widz niejednokrotnie może bowiem przekonać się, że nie do końca zna Ewangelię. Jej słowa nigdy nie przestały być żywe. Wciąż zaskakują świeżością i nowością. Jak co roku Misterium Męki Pańskiej potrzebowało jedynie reżysera i aktorów, którzy najważniejsze prawdy chrześcijańskie przenieśliby na deski teatru. Premiera Misterium Męki Pańskiej miała miejsce 8 marca 2014 roku na Scenie Salezjańskiej w Krakowie.

Strony

Subscribe to RSS - teatr