Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

teatr

Misterium Męki Pańskiej w Ostródzie

15 kwietnia 2014 r. -- Redakcja
Przejmująca muzyka, przyciemnione światło. Proste dekoracje. Na scenę wchodzą bliscy przyjaciele Jezusa. Zaczyna się wieczerza. My już wiemy, że ostatnia. Ten obraz mamy gdzieś w pamięci z Ewangelii i malowideł. Taki tradycyjny sposób przedstawienia najważniejszych wydarzeń z ostatnich dni Jezusa zawiera scenariusz ks. Franciszka Harazima SDB, napisany 70 lat temu, wg którego już po raz trzeci w Ostródzie w okresie Wielkiego Postu wystawiono Misterium Męki Pańskiej.

Premiera Misterium Męki Pańskiej 2014

10 Marca 2014 r. -- Redakcja
(fot. Michał Stec / losiowka.pl)
Pisać, że słowa Pisma Świętego ożyły na nowo na scenie salezjańskiej to zbyt banalne. A jednak jest w tym sporo prawdy. Oglądając Misterium Męki Pańskiej widz niejednokrotnie może bowiem przekonać się, że nie do końca zna Ewangelię. Jej słowa nigdy nie przestały być żywe. Wciąż zaskakują świeżością i nowością. Jak co roku Misterium Męki Pańskiej potrzebowało jedynie reżysera i aktorów, którzy najważniejsze prawdy chrześcijańskie przenieśliby na deski teatru. Premiera Misterium Męki Pańskiej miała miejsce 8 marca 2014 roku na Scenie Salezjańskiej w Krakowie.

Ostróda: Spotkanie i warsztaty teatrów szkół inspektorii warszawskiej

14 listopada 2013 r. -- Redakcja
W dniach 8-11 listopada w Ostródzie odbyły się warsztaty teatralne szkół inspektorii warszawskiej zorganizowane przez szkołę salezjańską. Przybyły teatry ,,PoProstu” z Legionowa i "Beznazwy” z Łodzi. W piątek wieczorem, po radosnym zapoznaniu się i rozlokowaniu w salach, uczestnicy udali się na halę sportową, aby obejrzeć spektakl przygotowany przez grupę "Przebudzeni" z Ostródy. Poruszał on problem braku wolności i zmusił wszystkich do refleksji.

Kraków: Premiera Misterium Męki Pańskiej

20 lutego 2013 r. -- Redakcja
(fot. dk. Roman Sikoń SDB)
16 lutego stał się dla widzów Sceny Salezjańskiej w Krakowie dniem wyborczym. I nie chodzi wcale o wybory parlamentarne czy prezydenckie. Współbracia z Wyższego Seminarium Duchownego Towarszystwa Salezjańskiego wraz ze studentkami z łosiówkowego duszpasterstwa Ziemia Boga, zaprezentowali Misterium Męki Pańskiej pt. „Jezus czy Barabasz” w reżyserii pana Marcina Kobierskiego – aktora Teatru Bagatela w Krakowie. To tam padły fundamentalne pytania: w jaki sposób realizuję wolę Boga w moim życiu, czy idę drogą miłości i ofiary, czy nienawiści i egoizmu? Kto jest w moim życiu najważniejszy, kogo słucham? Czyją mentalnością żyję – Jezusa czy Barabasza?

Strony

Subscribe to RSS - teatr