Przejdź do treści

Zapowiedzi

Panama – ŚDM 2019 czekają na młodych z całego świata

Ponownie jesteśmy w drodze, po naszym wspaniałym spotkaniu w Krakowie, gdzie obchodziliśmy 31. Światowy Dzień Młodzieży – napisał papież Franciszek. –  Na zakończenie Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie wskazałem następny cel naszej pielgrzymki, która z Bożą pomocą zaprowadzi nas do Panamy w roku 2019. W tej drodze towarzyszy nam Maryja Panna, Ta, którą wszystkie pokolenia nazywają błogosławioną.

Dykasteria ds. duszpasterstwa młodzieży, która jest w kontakcie z odpowiedzialnymi za Salezjański Ruch Młodzieżowy (MGS) Środkowej Ameryki, rozpoczęła prace związane z organizacją i zaplanowaniem spotkania, które będzie świętem wszystkich, którzy podzielają charyzmat salezjański.

W niedzielę 11 stycznia 2018 roku ruszyły zapisy, a sam papież Franciszek, poprzez tablet, z okna Pałacu Apostolskiego na Watykanie, jako pierwszy zgłosił udział w tym wydarzeniu.

W ramach ŚDM przewidziane jest, co już stało się tradycją, specjalne święto dla młodych z MGS. Celem tego spotkania jest, aby młodzi z MGS całego świata mieli okazję do pogłębionego spotkania, które łączyć się będzie z doświadczeniem  ducha rodzinnego, który wzmocni protagonizm młodzieży i stworzy możliwość poznania charyzmatycznego bogactwa salezjanów na świecie – wyjaśnili organizatorzy.

Przybędą setki młodych ludzi, którzy będą uczestniczyć w tym wielkim spotkaniu o zasięgu światowym wraz z Przełożonym Generalnym Salezjanów i Przełożoną Generalną Córek Maryi Wspomożycielki, którzy skierują do nich głębokie przesłania, zachęcając, by każdy człowiek młody żył doświadczeniem łaski i postawił sobie kluczowe pytania dotyczące własnego życia.

Temu spotkaniu będzie towarzyszył klimat święta, radości i dzielenia się. Nie istnieją bariery językowe, ponieważ wszyscy mówią tym samym językiem: salezjańskim.

W czasie ŚDM 2019 w Panamie grupy MGS spotkają się w środę, 23 stycznia, w Instytucie Technicznym Don Bosco. Celem tego spotkania jest przeżycie święta, doświadczenie ducha rodzinnego, braterstwa o zasięgu światowym, protagonizmu młodzieżowego i łaski.

Źródło

ANS

Udostepnij